| Starsrow a întrebat:

Din greseala, mi-a sarit surubelul de la ochelarii de vedere, iar acum nu stiu cum sa le dau parintilor "vestea cea mare", avand in vedere faptul ca acestia au costat o mica-mare avere. Aveti cumva vreo idee, despre cum as putea sa ii anunt fara a evita mustrarea venita la pachet cu faptul ca mi-am rupt ochelarii?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana la urma cum e? I-ai rupt sau ti-a sarit surubelul? Du-te la un centru de reparatii, fara sa stie ei, si gata ai rezolvat problema.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Costa 2-3 lei montarea altui surub. de ce sa le spui parintilor? Si chiar daca le spui ce s-ar putea intampla. Eu port ochelari de ani de zile si-ti pot spune din experienta cu nu toate stau bine la locul lor. Eu fac o operayiune cu foarte mare grije: pun un strop de super glue deasupra surubului si cateva luni n-am probleme.

| mihai69 a răspuns:

Dacă i-ai rupt... asta e. Dar dacă totuși doar „a sărit un șurubel" - nu e vina ta. Le spui simplu părinților să meargă la buticul care a vândut produsul și să îl rezolve ei.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu este vina ta ca a sarit un surub, sunt de vina cei care i-au facut si ti-au luat o mica avere iar ochelarii se dezmembreaza. La ei trebuie sa mergi sa rezolve situatia. Le spui parintilor de la coada si cu smecherie, adica le dai rezolvarea inainte de toate : " - Mami, daca aia cu ochelarii nu mi-au strans bine suruburile ei trebuie sa rezolve nu? "

| vocea a răspuns:

Salut, ai putea sa le spui adevarul si sunt sigur ca nu vei pati nimic, se mai intampla, o sa le spui ca asta este, s-au rupt ochelarii dar o sa incerci sa strangi bani sa iei altii.

| BlackRose03 a răspuns:

Daca ai bani repara-i.Un surub de ala nu e scump.Sau gaseste o scuza, spune-le ca te-a luat unul la bataie pe drum si s-a rupt.

| 2P a răspuns:

Maine la prima ora dai fuga pe furis la primul centru de reparat ochelari, unele cabinete care vand ochelari au si un tehnician pe acolo, si il rogi sa iti puna un surubel acolo si ai rezolvat problema

| anna753 a răspuns:

Spune-le adevarul si ca nu ai vrut. Si eu am patit acelasi lucru si le-am spus, iar acel surubel mi l-au insurubat inapoi, se poate sa ti-l puna chiar ei la loc, nu trebuie dusi neaparat la reparat.