| anonim_4396 a întrebat:

Doi oameni au avut o relatie de aproximativ 5 luni de zile. El s-a despartit de ea dar a continuat sa ii scrie iar ea i-a raspuns. Dupa alte 4 luni el a intrebat pe fata ce vrea iar ea i-a raspuns ca vrea sa se casatoreasca. La randul ei, fata l-a intrebat ce vrea, iar el a spus ca vrea sa isi traiasca viata. De atunci nu au mai vorbit. Dupa 2 luni el i-a scris iar ea a raspuns. Ea il iubeste dar nu mai are incredere in el si este convinsa ca nu simte nimic pentru ea. In acest joc al iubirii, credeti ca merita sa risti avand in vedere sentimentele frumoase pe care le ai pentru un baiat si faptul ca singurele sentimente pe care el si le-a exprimat verbal au fost "ce sa insemni pentru mine?", "trebuie sa simt ceva pentru toti carora le scriu?", "te urasc maxim", "nu esti ceea ce vreau"?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce naiba sa mai stai daca persoana aia te respinge in mod direct? Si de ce nu vorbesti direct la persoana I ca oricum ne-am dat seama ca despre tine e vorba.

| sabin89 a răspuns:

Nici de risc nu mai poate fi vorba. Din moment ce el s-a exprimat "te urasc maxim" si "nu esti ceea ce vreau", si sa vrei sa incerci nu mai ai cu cine. El te respinge; si punct. Ce sa risti? Ar fi total neindicat sa mai insisti. Sa admitem, prin absurd, ca ar accepta, cum ar fi? Te-ai auto-condamna sa traiesti o adevarata drama. Merita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca trebuie sa fii nebun ca sa stai langa cineva care te respinge.

| gratargratar a răspuns:

Nu merita riscul. Sentimentele o sa treaca, dar urmarile unei greseli raman toata viata.
E clar ca baiatul nu are ganduri serioase, ci urmareste aventuri.
Tu vrei sa te casatoresti si e foarte bine ca gandesti asa. Foarte multe fete ajung bataie de joc pentru niste baietei de cartier care traiesc cu ele in concubinaj 1-2-3 ani dupa care le lasa cu buza umflata.
Cauta un baiat serios care e dispus sa isi ia un angajament fata de tine pe viata. Chiar daca la inceput nu o sa-ti placa la fel de mult ca baiatul asta, cu timpul o sa inveti sa-l iubesti - mai ales daca te respecta si are grija de tine.

Toate cele bune.

| nda a răspuns:

Dar de ce nunta dupa 5 luni? oamenii se pot iubi si fara sa se casatoreasca. pot avea o familie si fara sa se casatoreasca. hartia aia ce o ai tu cum ca sunteti casatoriti e fix pix. daca e sa va despartiti, va despartiti si sa fiti legati in lanturi, dapai o hartie.