| PufoseniaDF a întrebat:

Dragi baieti din TPU, am si eu o intrebare pentru voi: cum arata pentru voi o fata ideala sau o iubita perfecta? Sa se machieze sau sa fie naturala? Sa fie eleganta sau putin sport? Sa aiba multe prietene sau sa fie o fata obisnuita? Conteaza asa de mult cat de populara e sau daca e "experta" in relatii? Alegeti fetele in primul rand dupa frumusete? Puteti sa mai raspundeti si altor intrebari pentru a ne ajuta pe noi, fetele, sa fim pe placul vostru va rog? puppy dog eyes

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O persoană se face plăcută prin felul său de a fi, o ținută și lejeră dar și elegantă (depinde de conjunctură), etc.
Pa, pa.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca-i o tampenie sa incerci si mai ales ca cresti in cultul asta, de a incerca sa devi o babydoll, pe placul baietilor/barbatilor. O fata/femeie e un om mai intai si spre asta ar trebui sa incerci sa te formezi; continua sa te educi, sa fi sensibila si buna, fara sa incerci sa fi pe placul nu stiu cui; cine trebuie te va place exact asa cum esti.Numai bine.happy

| iurii75 a răspuns:

"Gusturile nu se discută". Nu există fata ideală pentru toți. Și deși la prima impresie contează și aspectul fizic, mult mai importante sînt calitățile! Un proverb spune:Ca un inel de aur în râtul unui porc, aşa este femeia frumoasă care se îndepărtează de înţelepciune.
Frumusețea fizică trece, dar cea interioară nu.( Desigur aceasta nu înseamnă să fii neglijentă față de aspectul tău exterior.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laly_important e sa fie.cineva o va placea oricum asa cum este.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Fiecare persoana cu gusturile sale.Desi pentru mine conteaza doar aspectul laughing.

| Comediantul a răspuns:

Draga mea laly.
Intr-adevar iurii75 are perfecta dreptate.
Totusi daca ce vrei tu este sa atragi baietii eu as spune asa: incearca sa nu te machiezi deoarece dupa parerea mea lumea preferea o fata frumasa asa cum e decat una frumoasa dar machiata..si din ce vad in poza aia a ta esti frumusica. In la doilea rand si cel mai important lucru. Incearca sa fi deschisa. Sa vorbesti usor si mai detoate cu baietii. Daca un baiat o sa vada ca esti de treaba, ca vorbeste usor cu tine si poate sa iti spuna orice, apoi cu un pic de ochi dulci iti mananca din palma. Vezi vorbeste deschis da nu te lasa prostitawinking
Toate cele bune happy