| Maria3458 a întrebat:

E cineva care are iubit marinar, cum va obisnuiti cu distanta?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine mai puneai mâna pe gramatică. Daca ii scrii si lui asa, debarcă in primul port până să ajungă la tine.

| Maria3458 explică (pentru darrio2007):

Nu suntem la ora de limba romana

| darrio2007 a răspuns (pentru Maria3458):

Ai dreptate. Iti arata doar nivelul de cunostinte de gramatica.

| Maria3458 explică (pentru darrio2007):

Știu ce nivel am

| darrio2007 a răspuns (pentru Maria3458):

Este cam sub nivelul mării.
„E cineva care are iubit marinar? Cum va obisnuiti cu distanta?"
Pare mai plauzibil?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Traian Băsescu a fost marinar, intreabă o pe sotia lui cum i-a fost singură fără Trăiănel domnulelaughing

| xerxes1 a răspuns:

Merg si relatiile la distanta cu o singura conditie.
Ceva trebuie sa fie mai lunga decat distanta.

| 90210 a răspuns:

Toti prietenii iubitului meu sunt ofiteri pe vase de croaziera. Toti isi inseala iubitele. Unul cauta pe Tinder fete in fiecare oras in care se opreste, altul ia tot ce prinde pe vas de la ospatarite la cantarete, altul tot asa pe Tinder...deci n-am o parere prea buna despre relatiile la distanta daca el e pe mare mai mereu, chiar si pe vas de marfa. Unul din baieti a fost si pe vas de marfa si isi cauta tot pe Tinder fete. Mama iubitului meu insista sa plece si el pe vas, dar el nu e de acord pentru ca in primul rand e viata grea, iar la ce povesti am tot auzit de la prietenii lui...Sa fim seriosi, nu e relatie atunci cand va vedeti doar 3-4 luni pe an. Doar va amagiti. Eu, cel putin, nu as continua o relatie cu un marinar pentru ca nu vreau in viitor sa fiu parinte singur, sa-mi cresc singura copii, sa nu stiu ce face acolo, adica sa fim seriosi, ne pacalim singure sa credem ca barbatii pot fi fideli cate 4-6 luni de zile cu atatea femei in jurul lor. Asta e doar parerea mea. Daca tu esti sigura pe relatie atunci iti sugerez sa-ti gasesti un hobby. Am avut si eu relatie la distanta 2 luni de zile si parca zilele treceau cu incetinitorul. Gaseste ceva ce-ti place sa face si asa nu te vei mai simti asa singura.

Răspuns utilizator avertizat
| Claudidi95 a răspuns:

Nu am iubit marinar dar cunosc persoane care trăiesc genul ăla de viață pe vas. Din postura de relație poate fi destul de dificil dar dacă exista ceva real între voi, o sa va descurcați. Vb prin Skype happy