| AliceAnnnnna a întrebat:

Efectiv nu mai suport. Sunt cu un arab de 1 an. Ma rănește in ultimul hal când ma compara cu fosta lui sau cu fetele de la el din Palestina. In fiecare zi îmi face niște comparații care ma rănesc. Când îmi spune "românca" trebuie sa o iau ca pe o jignire. Am o poza in pantaloni scurți și azi mi-a făcut un scandal îngrozitor, ca eu, noi, romancele, nu o sa fim niciodată ca o arăboaică cu demnitate. Îmi tot spune ca nu am sa văd niciodată o arăboaică cu unghiile făcute, eu nici nu le am făcute le am doar mari și ma face in fel și chip. Ca stam sa ne "epilăm" de parca avem munca pe autostrada. Eu ma epilez ca îmi e rusine sa ies pe strada așa. Îmi dau cu rimel și cu gloss de buze, niciodată nu m-am machiat ca lumea, de la 18 ani am început sa ma machiez și îmi reproșează ca îmi dau cu 8 kg de machiaj pe fata și am doar rimel, ca fosta lui nici măcar nu se pensa și era frumoasa natural, ca noua ne e frica ca suntem o nație urata și păcălim bărbații cu machiajul. Mie îmi place sa ma machiez pentru ca pur și simplu sunt fata. Îmi scoate ochii ca nu sunt in stare sa fac măcar un copil și el vrea peste 4 copii, ca cu fosta care are 32 are deja unul. Eu am 20 de ani abia făcuți, nu sunt in stare sa ii fac lui câți copii vrea. Îmi tot bate apropouri ca toate araboaicele cu care a fost nu știu ce e ăla machiaj, dar sa stea mereu sa se epileze ca o panara**. Nu știu ce sa mai fac. Eu il iubesc dar nu pot sa stau așa fără sa adaug un plus aspectului meu când ies in lume. Se ia de mine ca am găuri in urechi, ca am brățări.
Ce sa fac sa îl conving și sa nu ma mai compare cu fetele lui? Credeți voi ca baieti ca e ok ca o fata sa fie cât mai naturală? Exagerez? Ar trebui sa încetez cu lucrurile astea sa nu îl îndepărtez? crying

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai ales omul gresit. e vremea sa te orientezi la alta natie de indivizi

| darrio2007 a răspuns:

Cum drk reusesti sa stai cu el nu inteleg. E bogat sau tu esti prea naivă?

| MihaelaDart a răspuns:

Ești fraierici că tu te complaci sa stai cu un arab. Așa sunt eu, așa este nația lor. Departe de arabi sa stai, așa sunt ei din nație. Când te vei căsători cu unul, îți va interzice sa ieși din casă, să petreci cu prietenele în oraș, vei avea mult de suferit, vei ieși numai cu el și te va impune să porți hainele arăbești! Foarte foarte putini musulmani când decid sa locuiască într-o țară ortodoxa renunță și la obiceiurile și tradițiile din tara lui natală! Ei pot fi căsătoriti in țara lor și tu sa fi a nu știu cata nevastă! Ai mare grijă, stai departe de ei.
1 an de relație nu-i nimic, mai bine acum sa te despărți decât să fie mai târziu când Doamne Ferește mai apare și un copil! Au fost atâtea cazuri cu românce sechestrate de arabi. Nu face ca el, tu ești ortodoxa, dă-i peste bot, daca nu-i convine, să găsească alta de teapa lui. El este care exagerează, căci el așa este obișnuit, așa a fost crescut!

| gemeni6226 a răspuns:

Deci nu-mi vine sa cred iti face atita rau si tu mai stai cu el? nu trebuie sa-l convingi de nimic ca nu o sa poti si nici nu merita! pe tine sa te convingi sa-ti iei lucrurile repede repede si mergi innapoi chiar azi la parinti.

| gemeni6226 a răspuns:

Sau conformeaza-te cu ce zice si nu mai plinge! Cale de mijloc nu este ori de conformezi si nu plingi ori acasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai sta cu un arab? Se stie cat is de cretini.
Te desparti de el ce dracu sa faci, n-ai pic de minte in capul ala?

| Denisa0954 a răspuns:

Ai 20 de ani, viata ta nu se oprește la el si cu siguranta nu o sa ai o viata fericita lângă el. Nu ii convine te tine, să se duca la araboaicele lui. Nu te judec, dar chiar nu inteleg cum poti sa stai langa un astfel de om. Iti dai seama ca viata lângă un astfel de bărbat inseamna sa fii doar o mașină de facut copii, inseamna o viata fara respect pentru tine si persoana ta, asa ca gândește te mai bine si cauta ti un băiat care să te iubească si sa aprecieze ca ai grija de tine si de cum arati