| anonim_4396 a întrebat:

Este normal/aceptata o relatie dintr un roman si o tiganca? de exemplu m.am indragostit recent de o tiganca si nu inteleg de ce toti spun nu nu de ce tigancile? sunt toti rasisti sau ce ele ce au sunt frumoase foc

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de casta din care fac parte, cu alte cuvinte daca sunt pe traditie tiganeasca sau romanizati
nu vad insa o problema nici sociala nici morala acum in 2024, ca romani cu tigani si invers!
ce spune lumea la colt de strada e altceva!

| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba-l pe taica-su daca este normal si te accepta sa ai o relatia cu fiica-sa, ca ala este cel care iti va lua gatul, daca ii dezvirginezi fata, fiindca fetele de tigani se vand pe foarte multi bani, doar daca sunt virgine.

| Puyakq a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai ce eu vreau sa o cumpar? si stai putin nu am zis ca sunt intr-o relatie cu ea am spus ca m.am indragostit de ea si da stiu ca trebuie sa vorbesti cu taica-su prima data

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred că e vorba despre rasism cât despre niște reguli pe care femeile rome trebuie sa le respecte in familia lor, așa că da umbli cu o fata se etnia asta sa știi in ce te bagi

| Puyakq a răspuns (pentru suntserios):

Stiu in ce ma bag dar spune-mi ce pot faca daca nu imi pleaca gandul de la ea? abia dorm din cauza ca ma gandesc numai la ea

| ioana748 a răspuns:

Pai...sa va fie de bine si sa va iubiti mult.
In rest, cu tigan, roman, extraterestru...mi se pare ca nu ar trebui sa mai existe asemenea discutii in secolul 21.
Un soare pentru toti.
happy

| TheGentleman a răspuns:

Nu este deloc greșit, nu este vina/alegerea ei că s-a născut astfel. Cum nu este nici a ta. Și ea este om ca și noi, are sentimente, dorințe, aspirații.

Problema vine din lipsa de cultură/ educație.

Dar dacă ai posibilitatea, fi-i alături, susține-o.

Și nu-i mai spune ți*ancă, folosește termenul rrom/ă

Baftă și pace vouă!

| Puyakq a răspuns (pentru TheGentleman):

Da nu i-am spus tiganca vreodata si sincer mie nu imi pasa ce e, atat timp cat m.am indragostit si speram ca este reciproc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O țigancă iubește loial. Cu Adevărat.

| Puyakq a răspuns (pentru anonim_4396):

Speram ca este reciproc, din totdeauna am fost nebun dupa tiganci dar asta este prima care mi-a pus capac si m-a facut nebun dupa ea si fara sa imi vorbeasca macar