| anonim_4396 a întrebat:

Hei... am aproape 18ani, iar parintii mei sunt foarte exigenti cu mine cand vine vorba de iesit pe afara cu prietenii sau prienenul. Am stat de atatea ori de vorba cu ei dar degeaba, mai mult de cateva ore nu am voie. Ce pot face sa am mai mult liber?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca vor sti cat mai bine pe unde umbli si vor cunoaste bine anturajul tau vor fi mai relaxati si vor slabi lantul. Deci prezinta-le pe cat posibil prietenii.

| Cristina558312 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cunos prietenii dar tot degeaba

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Cristina558312):

Nu stiu ca sa zic, fiecare administreaza asta cum crede. Poate mai tarziu le vei multumi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic atat vreme cat esti minora si stai inca cu ei.
Legal sunt gardienii tai si au dreptul sa-ti impuna sau restrictioneze asta.
Dupa 18 ani poti sa-ti iei traista in bat si sa pleci in lumea larga, dar pana atunci, ai obligatia legala sa-ti respecti si asculti parintii.
Totusi, nu vad nici o problema in comportamentul lor, atata vreme cat ti se da voie sa mergi afara, iar ei arata o grija extraordinara pentru tine!
Par a fii niste oameni care te iubesc enorm si care te protejeaza cat pot de bine, de toate posibilele probleme care ar putea sa te raneasca sau afecteze.
Banuiesc ca esti al liceu si ceea ce ar trebui sa te preocupe acum, este terminare liceului, nu timpul liber cu prietenii.
Mai poti avea rabdare cateva luni pana termini si poti sa faci ce doresti.

| MentalDisorder2 a răspuns:

Daca ai 18 ani,te poti muta singur practic.
Dar, accepta situatia, nu o sa ai mult timp parinti.
laughing) ciudat parintii mei ma lasa sa ies cat vreau eu afara cu prietenii, chiar si toata ziua
Da n-am prieteni : P
Asta e viata, nu le poti avea pe toate.

| 6991Oliver a răspuns:

Fugi de-acasa.