| onita a întrebat:

Hei!
Am o problema la job si nu stiu cum sa abordez situatia. Am niste colegi cu care nu ma inteleg prea bine. Nu le-am facut nimic, dar efectiv nu suntem pe aceeasi lungime de unde. Acestia au inceput sa ma barfeasca, uneori auzind chiar si seful. Acum acesta ma evita. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti faci treaba pentru care esti angajat, ognorand barfa.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Omul are la o mana 5 degete nu toate sunt la fel asa si oamenii care sunt cum sunt.
Spui ca seful te evita? poate ca a aflat ceva despre tine care il supara sau au bagat ei strambe ca sa te sape mai rau, intelegi tu.
Din moment ce nu te intelegi cu ei incearca sa le castigi intelegerea pentru moment adica sa faci cum spun ei din moment ce tu esti nou acolo. Cat despre seful tau lasa-l sa creada ce vrea despre tine tu dovedestei ca nu esti ceea ce au spus colegii tai cand te-au barfit pe la spate. Mai stai o vreme acolo daca nu mai suporti situatia poti sa pleci oricand.