| gstelian21 a întrebat:

Hei prieteni! De ceva timp imi cam place de un baiat, insa problema mea este ca el are o iubita. Cum puteti sa ma ajutati? Multumesc!

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu daca cineva... ar putea sa te ajute, avand in vedere ca nu depinde de noi, ci de tine.,
Deci ai avea doar variantele in care:
- astepti si nu faci nimic, incercand sa nu prea iti pese;
- sa astepti si sa nu faci nimic, stand cu gandul tot asa, in stres;
- incerci sa ii desparti sau sa astepti sa se desparta, si asa o sa fie liber, si poate o sa se indragosteasca de tine dupa (desi daca doua persoane sunt indragostite deja, nu prea are cine sa ii desparta);
- sa incerci sa ii desparti sau sa astepti sa se desparta, si NICI asa nu o sa se indragosteasca de tine;
- sa ii spui ca ii placi si vezi ce se intampla.

Bafta!

| Mosotti a răspuns:

Daca are iubita, stie ca-l placi si nu vrea, nu te putem ajuta, nu ai sanse.
Daca nu stie ca-l placi, atunci te pot ajuta si anume baga-te pe el sa afle ca-l placi, si daca te place mai mult, vine la tine, deci incearca cumva sa-i dai de inteles ca-l placi.

| Brizbriz a răspuns:

Deci, vrei sa ii "aranjam" iubita, stai asa

| oglindasultanului a răspuns:

big grin Si cum ti-a placut daca l-ai vazut cu ea? Mai uita-te si tu pe dupa altii disponibili. Ceea ce trebuie sa faci, este sa te opresti imediat, evita gandul, te indepartezi de el, cauti altii care sa-ti merite atentia.

| blairelovesmusic a răspuns:

Treci peste, nu ai ce face.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Parerea mea este sa nu intervii deloc in relatia lor.
Accepta ca are o relatie cu altcineva si nu te mai gandi la el. Gandeste-te la altceva.
Daca ai fi in locul iubitei lui si ar interveni in relatia voastra altcineva cum ai reactiona?!
Inainte sa faci sau sa spui ceva gandeste-te la urmari, consecinte.

| KR0N5TADT a răspuns:

Îți cam place sau îți place?
Renunță la idee și vezi-ți de drum.

| Minerva9709 a răspuns:

Eu îți sugerez sa ii spui ceea ce simți pentru el. Dacă el are aceleași sentimente pentru tine, va renunța la vechea relație. Daca lui nu ii place de tine, împacă te cu ideea și mergi mai departe. Mult succes

| Adelina13062014 a răspuns:

Hello.
Poți discuta cu băiatul respectiv, iar dacă el este deschis la minte și iubita acestuia la fel puteți avea ceva frumos în trei, iar aici ma refer din punct de vedere sexual. Măcar atât.

| Dimi123 a răspuns:

Nu le strica relatia asteapta ca poate o sa se desparta

| Mosotti a răspuns (pentru Dimi123):

Ia uite la tine, pai ce treaba are ea cu relatia aia? Sa lupte pentru interesu ei, el va alege ce face, si daca se despart ce? F bine daca lui ii place mai mult de ea.
Iar daca se desparte inseamna ca nu ii era bine lui cu aia, si atunci ce strici? Ceva ce deja nu mai mergea?!

Pana s-ar desparti, dureaza, nu trebuie sa astepte asta, ca poate sa nici nu se desparta.

Eu daca e una maritata, as incerca, si imi vad interesul, daca ma place pe mine, vine la mine, ea decide, eu am dreptul sa incerc. Nici nu o intreb daca e maritata sau nu, eu incerc, si daca accepta, e clar.
Si daca accepta la fel, inseamna ca, casnicia lor deja nu mai merge, deci nu stric nimic.