| ginuta66666 a întrebat:

Hei,tpu...Ai mei au divortat acum un an si 3 luni...din cauza mamei mele care l-a inselat pe tatal meu.
Mama mea a ales sa plece la Bucuresti cu barbatul acela si eu am ales sa stau cu tatal meu
Ce nu inteleg este de ce mama mea cu care nu vorbesc de 1 si ceva nu ma lasa in pace
In loc sa vorbeasca cu mine si altele ...la telefon tipa la mine si uneori si plange si spune ca ii este dor de mine.
Dar pe la spate de fapt ea nu o intereseaza de mine si tipa foarte des la mine ...imi reproseaza foarte mult.
In plus ea este gravida cu o fata si are de gand sa ii puna acelasi nume ca al meu.
Eu una cred ca ea vrea sa in locuiasca intreaga familia cu una perfecta...Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Raspuns pentru ginuta66666:
Imi pare rau ca problemele parintilor tai te afecteaza atat de mult, mai ales cand mama v-a parasit pentru a-si face o alta viata cu un alt barbat.
Vorbeste cu tatal tau si explica-i ca te afecteaza tot ce-ti spune mama la telefon si roaga-l sa te ajute sa vorbeasca cu ea.
Este intr-adevar foarte urat ca o mama nefericita sa faca asa ceva propriului copil, dar trebuie un adult sa discute cu ea si sa o opreasca sa te mai sune sau sa tipe la tine, esti deja afectata de ruperea relatiei asteia, dar macar sa-ti spun o borba buna sau daca nu gaseste, sa nu te mai sune.
Trebuie neaparat sa vorbesti cu tatal tau si el sa rezolve problema.
Imi pare sincer rau, dar s epare ca mama ta nu este fericita nici cu barbatul asta, tocmai pentru ca este plina de isterie si nemultumita, dar asta este acum problema ei, nu a ta sau a tatalui tau.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Viata este complicata si plina de surprize.Trebuie totusi sa-i raspunzi mamei tale la telefon.In mod sigur te iubeste si sufera din cauza situatiei create.

| ginuta66666 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult pentru tot! Chiar mi-ai dat un sfat bun si chiar am nevie de multa sustinere in perioada asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mira):

Raspuns pentru ginuta66666:
Imi pare rau ca problemele parintilor tai te afecteaza atat de mult, mai ales cand mama v-a parasit pentru a-si face o alta viata cu un alt barbat.
Vorbeste cu tatal tau si explica-i ca te afecteaza tot ce-ti spune mama la telefon si roaga-l sa te ajute sa vorbeasca cu ea.
Este intr-adevar foarte urat ca o mama nefericita sa faca asa ceva propriului copil, dar trebuie un adult sa discute cu ea si sa o opreasca sa te mai sune sau sa tipe la tine, esti deja afectata de ruperea relatiei asteia, dar macar sa-ti spun o borba buna sau daca nu gaseste, sa nu te mai sune.
Trebuie neaparat sa vorbesti cu tatal tau si el sa rezolve problema.
Imi pare sincer rau, dar s epare ca mama ta nu este fericita nici cu barbatul asta, tocmai pentru ca este plina de isterie si nemultumita, dar asta este acum problema ei, nu a ta sau a tatalui tau.