| DianaDiia a întrebat:

Hei, TPU! Am o problema. Nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma. cu un sfat macar puppy dog eyes Deci, sa zicem ca acum o luna eram cu prietenii afara si cica trebuia sa vina cu noi si fratele unei colege. Il cunoastem, adica nu atunci ne-am vazut prima data, insa nu vorbeam aproape deloc. Si, atunci s-a intamplat sa-mi vorbeasa frumos. iar cand ne intorceam acasa ne tineam de mana, iar el era asa dulce, parea ca ii pasa de mine. A doua zi, ma suna si ma intreaba daca ies afara si in acea zi. Mnaa, am iesit pana la urma. Apoi, sa zicem o saptamana - 2 saptamani. ma suna sau imi dadea un bip sau un mesaj, oricum nu era zi in care sa nu ma caute. Saptamana trecuta l-am bagat in seama pe mess', si nu mi-a raspuns. Si apoi varul lui imi zice daca vreau sa ies afara, iar eu am zis " poate. ", si el a zis sa vorbeasca cu el ( cel care imi vorbea frumos ). si dupa ce a vorbit cica nu mai merge, cred ca dupa ce i-a spus ca merg si eu oh go on. Si, l-am intrebat eu de ce nu merge, si era sec, nu avea un motiv anume, adica poate avea, da' nu l-a spus :-l. Cea mai buna pritena imi vorbeste de prietenul ei, care e foarte dulce cu ea. Ma bucur pentru ea, da' parca atunci cand imi povesteste imi vine sa plaang >:". Nu stiu ce sa fac, sa vorbesc cu el, sa-l las in pace? Habar n-am!

Răspuns Câştigător
| teddy28 a răspuns:

Cel mai bine e sa il lasi in pace. adica nu fi pentru el doar cv trecator sa vbeasca cu tine doar cand are el chef.baietii au multe fete si probabil urmarea ceva daca dintr-o data a incept sa vbeasca frumos cu tine dupa 2 saptamani nu a mai dat semne si nu a vrut sa iasa ca veneai tu semn ca el cand are chef de tine bine cand nu iar bine adica esti ceva trecator. daca te mai cauta taiei elanul si spune.i ca numai merge cand l.ai cautat tu nu a vrut nu e cum vrea el totul. gasesteti pe cineva care sa te vrea mereu aprp si ca e bine si ca e rau nu doar cand e rost de chef la el. succes

| DianaDiia explică (pentru teddy28):

Da' mie chiar a inceput sa-mi placa de el, si imi e asa greu sa-l las in pace.

| teddy28 a răspuns (pentru DianaDiia):

Da dar daca nu te merita nici sacrificiul de a te "injosi" in fata lui uneori nu merita nu stiu daca am ales cuvantul potrivit. sfatul meu e sa gasesti pe cineva care te merita si te vrea minut de minut nu odata la doua saptamanihappy nu da dovada de prea multe asa sincer...ai grija oricum orice ai alege

| DianaDiia explică (pentru teddy28):

Da, ai dreptate! Nu merita! Cica, eu aveam facebook, adica, l-am facut pentru el sa zicem. Si acum cand ne-am certat mi-am inchis contul si nici pe mess' n-am intrat. Credeam ca ma va cauta. Da' nu a fost asa oh go on
Cea mai buna prietena zicea " pentru un baiat sa faci asta. nu are rost " si acum mi-am dat seama ca asa e.
Mersi pentru sfat! >:d<

| teddy28 a răspuns (pentru DianaDiia):

Are rost sa faci multe sacrificii pentru o persoana dar daca aceasta merita so iti dovedeste aceleasi sentimente. continua-ti viata cum o aveai pana sa il cunosti pe el si gandeste-te ca a fost doar cv trecator fara prea multa importanta incearca sa fii tare tongue oricand ai nevoie de un sfat apeleaza la mine crede-ma sunt trecut prin multe lucruri de genul asta incat sa imi dau seama ce este bine si ce nu.si nu te-am ajutat pentru funda ci pentru ca nu-mi place cand vad ca un baiat isi bate joc de o fata.e jalnic. oricum ma bucur ca te-am putut ajuta si sper sa alegi ce e bine pentru tine nu pentru el

| DianaDiia explică (pentru teddy28):

Sigur te voi cauta!
Pentru ca tu m-ai ajutat cel mai muult! :*
Si, sigur voi face ce e cel mai bine pentru mine, nu pentru el, chiar daca imi va fi destul de greu. straight face

13 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Intreaba-l de ce nu te mai baga in seama poate ca a vrut sa fie doar dragut sau poate ca te place dar ii e rusine sa recunoasca.Nu o sa afli ce e in sufletul lui daca ne intrebi pe noi care nici macar nu il cunoastem. FUNDA?

| IamFantastic a răspuns:

Cred ca e o neintelegere, da borbeste cu el.

| IamFantastic a răspuns:

Vorbeste*

| Dimineata a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu insisti, sa nu-l cauti, pentru ca poate el asta asteapta sa-l cauti sa te aibe la picioarele lui. Ori care ar fi motivul pentru care el e sec, asa dintr-o data, nu alerga dupa el.
Lasa-l pe el sa vie la tine, daca chiar te place. Iar daca nu te mai cauta, de ce la-i astepta pana la nesfarsit? Incearca sa treci peste, cauta-ti un alt prieten.
Bafta.

| Kennedy95 a răspuns:

Incearca sa fi puternica si evita-l te va cauta el. sau poate doar a vrut sa vada asa.ce e cu tine.sunt baiat si iti spun asta din experienta.

| prrocuror a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace...cand va avea chef de tine te va contacta cu sigurantza...si cand te va contacta bubuiel.raspundei cu aceiasi moneda.

| Andutza2012 a răspuns:

Diana poate ca e gelos din cauza varului sau.Din cate am inteles eu schimbarea sa de comportament a fost din momentul in care varul sau te-a intrebat daca vrei sa iesi afara cu el

| DianaDiia explică (pentru Andutza2012):

Mda, si ieri varul lui cica vroia sa-mi spuna ceva. Cel mai bun prieten al lui a spus ca sigur mi-am dat seama ce vrea sa-mi zica. Adica ca ar vrea sa fie cu mine oh go on. Si nu inteleg de ce acum straight face!