| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU, iubita mea este foarte nesigura pe ea si are o imagine foarte proasta despre ea insasi, este sensibila si orice gluma si tachinare o face sa se simta si mai nesigura deoarece o ia la modul serios si imi zice ca o afecteaza absolut orice, pentru ca tinde sa analizeze totul. Eu ii explic ca o iubesc si ca ar trebui sa renunte la a mai crede ca imaginea ei in ochii mei e una rea (nu i-am dat nici un motiv sa creada asta, ii spun mereu ca e desteapta si frumoasa si iubesc totul la ea dar tot e nesigura si foarte speriata sa nu ma piarda) ii explic mereu ca pentru mine e perfecta si e cea mai frumoasa si despteapta... chiar nu stiu ce sa fac pentru a o face sa isi castige increderea in ea si a nu mai analiza si interpreta orice lucru marunt pe care il aude! Imi zice ca e constienta ca are o problema si nu stie cum sa opreasca asta iar eu vreau neaparat sa o ajut si nu stiu cum. Ma ajuta si pe mine cineva? Nu stiu ce sa-i mai spun si ce sa mai fac.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va potriviti.

| blackbone1776 explică (pentru anonim_4396):

Dc spui asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru blackbone1776):

Pentru ca daca va potriveati relatia mergea bine macar in proportie de 90% si nu veneai sa te plangi pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori are probleme, cum spune ea și are nevoie de psiholog ori joacă teatru bine pentru a te avea la degetul mic, iar ea sa aiba toata libertatea. Oricum de suferit vei suferi numai tu. Am trecut prin ceva asemanator și m-am consumat destul.

Cum a spus și persoana de mai sus... nu vă potriviți.

| blackbone1776 explică (pentru anonim_4396):

De ce zici ca nu ne potrivim?