| Anonim97695333thf a întrebat:

Hei. Vreau sa va povestesc ceva pentru ca nu stiu ce sa fac. Deci unchiul meu e casatorit si are un copil. Sotia lui, adica matusa mea mi-e foarte draga, mi-e ca o mama pentru mine si weekendul asta am fost la mare cu ei. Unchiul meu s-a imbatat si matusa mea s-a suparat pe el si mi-a spus ca vrea sa divorteze pentru ca nu il mai suporta pentru ca bea mult. Mi-a spus ca mereu ii spune sa nu mai bea si el nu intelege. Stiti ce pot face ca sa ii împac? Vreau ca unchiul meu sa inteleaga ca daca mai bea asa mult se va termina totul mai ales ca au impreuna si un copil de aproape 2 ani. Nu vreau răspunsuri gen(lasa totul in voia sorții )

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi du-te și tu și discută cu el deschis și spune-i ce altceva să faci laughing sau zi-i la mătușa ta să simuleze o plecare de acasă să-i dea așa un semn de alarmă

| ania a răspuns:

Roagă/te lui Dumnezeu să facă o minune în relația lor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aceasta nu este deloc treaba ta, tu nu trebuie sa te amesteci in viata lor, sunt oameni adulti, ei stiu ce este mai bine pentru ei.El daca are viciu patima alcolului numai este nimic de facut, lui asa i place si numai el se va putea schimba nu voi, degeaba incerci tu ca mai rau faci, el are nevoie de ajutor calificat din partea medicilor de la alcolicii anonimi, dar trebuie si unchiul tau sa vrea sa coopereze sa accepte schimbarea, sa vrea sa renunte la alcol, alcolul si tutunul sunt vicii greu de înlăturat, ai nevoie de voință motivatie de fier, nu este simplu.

| cristimihailov a răspuns:

Ma tem ca nu ai solutii. Bautura e boala grea.

Se scapa daca chiar iti doresti asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea ai putea sa ai o discuție cu unchiul tau si sa i spui consecințele grave ale acțiunii sale. Asta e cam tot ce poti face tu....mai departe e alegerea lui. Dacă acea căsnicie e toxica pentru mătușa ta, atunci decizia de a divorța e cea mai bunahappy. O căsnicie toxica e la fel ca o boala care te distruge usor usor...happy