| andreeea315 a întrebat:

Hei. Vreau sa va cer si voua parerea. Parintii mei au divortat de prin iarna, au fost maaari certuri, si-au facut planuri sa se mute separat dar au ramas impreuna (adica in acelasi apartament). Si nu stiu...se comporta ca o familie, parca au uitat ca sunt divortati...ce credeti...se vor recasatori? Mentionez ca am 13 ani (abia împliniti) iar cand ei au divortat aveam 12 ani si am suferit foarte mult.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce se poate dar s-ar putea sa se simta mai bine divortati si sa stea impreuna.
Am cunoscut o asemenea relatie, s-au inteles foarte bine dupa divort si au ramas impreuna.

| mgtow a răspuns:

Nau ce sa faca si raman impreuna altfel o duc rau cu banii daca se muta si mai ales nu se streseaza sa faca partajul apartamentului ca sa ramana fiecare cu banii locuintei. Daca locuinta apartine unuia din parinti se gandeste la tine sa nu ramai prin chirie sau in drum si de dragul tau raman impreuna

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Tot ce e posibil.Mai există cauzri din astea.Acum depinde şi de ce a ivorţat.La un moment dat la emisiune fusese prezentat un asemenea caz. Nimic nu e imosibil

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

Cred ca se comporta ca o familie cu tine, deoarece vor sa nu te simti trist. Doamne ajuta sa se recasatoreasca!

| Casiana_Nady_1992 a răspuns:

Spune.le parintilor tai sa te duca la un psiholog.De fapt orce parinte. dupa un divort ar trebui sa faca asta. Daca nu incearca sa vb cu ei.Bafta :*

| Arcadius30 a răspuns:

Hm..eu personal cred ca ei au discutat sau mai gandid si au decis sa ramana impreuna ca sa nu te afecteze din punct de vedere emotional, oricum daca esti nelinistit din acest lucru eu iti recomand sa vorbesti cu ei (cu amandoi obligatoriu nu cu cel cu cre te intelegi tu cel mai bine, ca nu te va ajuta) oricum daca ei nu s-au despartit probabil ca ori nu isi permit din punct de vedere financiar ori nu s-au despartit datorita tie.Doar mergi si discuta cu ei sigur asta te va ajuta.