| dof21 a întrebat:

Hello,

Nu sunt o fire care se destăinuie dar am spus că în această comunitate "vorba nu iese din casă". Acum 3 ani am plecat in străinătate după prietena mea (ea a fost invitată să facă un doctorat ).
Eu am plecat dupa ea, am terminat un master si am revenit in România (in timpul vacantei) unde am întâlnit o tipa super draguţă. Am petrecut câteva seri împreună la restaurant după care ea m-a invitat la ea acasa. Am făcut dragoste(sex cum vreţi să îl numiţi)... iar o lună mai târziu prietena mea a venit şi ea în România. Am decis, mai mult ea, să ne căsătorim. Eu încă mă gândesc la acea fată. Am ales deja restaurantul pentru nuntă etc, etc. Ce ati face în locul meu?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Din inaltimea varstei mele, iti spun ca ai gresit si gresesti in continuare, mai ales ca o minti si inca mult. De ce iti pui asemenea intrebari daca ai iubi-o daca te-ar lega ceva ( macar ca si timp petrecut impreuna -8 ani nu e ca si 8 zile...)
Credeam ca esti totusi un barbat care stie ce vrea, care isi cunoaste deciziile si care acum se afla la o rascruce de drum si nu unul care se incinge dupa ce ia masa la un restaurant intr-o seara si dupa cateva ore petrecute in compania unei oarecare ( fie ea si frumusica ) sa va si cada hainele de pe voi si sa nu ganditi ca sexul se face din dragoste, cu sentimente si incredere si nu din necesitatea de moment; pentru acea aventura te judec pe tine ca doar aveai acea relatie stabila de ceva ani si cum de tocmai acum te-a cuprins nedumerirea ca nu stii ce sa faci ( dupa ce te-ai si culcat cu acea fata ce ti-a cedat din prima ), doar nu o cunosti deloc, doar nu te leaga nimic, ci doar emotional de ce s-a intamplat in fuga, intre voi, nu o cunosti deloc, oare ea daca ai compara-o cu prietena ta, ar fi mai buna si cu ce ( e si urat sa faci aceasta dupa 8 ani cand deja va stiti prioritatile, hachitele, durerile si bucuriile ce v-au legat atata timp ). Cred cu tarie (si iarta de sunt prea aspra ) ca nu stii ce vrei, ca te complaci in falsitate si ca stii deja sa joci teatru si o faci inca bine cu prietena ta cu care ai impartit candva si sperante si iluzii spulberate si minciuna si desertaciune si care ti-a dat curajul sa mergi poate mai departe atunci cand ti-a fost si greu si ai avut pentru o clipa, - aripile frante. Iubeste-o, cere-i iertare in sinea ta ca doar sti ca nu o meriti, uita de aceea ce si-a aruncat intr-o clipa - hainele de pe ea si adu o raza de iubire, de pretuire in viata celei ce pentru tine a facut si face destule si acum desi nu cunoaste aceasta infrangere ce poate veni in viata ei intr-o clipa pierduta candva, undeva. Ea estre prietena ta de o viata ce te cunoaste si morocanos si urat dimineata sau noaptea cand sforai sau cand plescai poate uneori la masa, sau cand ragai nevoit dupa o bere..., Ea e cea care te accepta in Viata ei, nu Tu! Deci multumeste-i Cerului ca exista si cere-i iertare fara ca ea sa stie ca pentru o clipa ai uitat de tot ce v-a legat sau ca te-a sprijinit si ca adus frumosul in viata voastra ca si cuplu ( 8 ani nu e o zi ) Gandeste-te de doua ori, inainte de a lua o decizie gresita si nu umbla dupa Himere. Cu bine, Lucien.

29 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

As zice ca aceea relatie a fost ceva de moment, simteai nevoia de ceva nou din cauza ca simteai lipsa de afectiune a iubitei. Parerea mea e ca trebuie sa uiti fata aceea. Casa de piatra!

| fabiola a răspuns:

Ceea ce spui pare o aventura, nu stiu cat de bine o cunosti pe respectiva tipa! Poate si pentru ea nu a fost decat atat! Casatoria, dragostea inseamna mult mai mult! In privinta deciziei de a te casatori trebuie ca amandoi sa simtiti asta! Eu as alege o amanare in care sa-mi fac ordine in ganduri si sentimente!

| Razvan a răspuns:

Sincer, as alege stabilitatea, adica pe viitoarea ta sotie. Ce a fost intre tine si fata respectiva e doar o aventura pana la urma chiar daca din ce zici tu reiese ca ai investit ceva sentimente si inca mai ti la ea.Totusi,gandeste-te la ce e mai bine pentru viitorul tau.Probabil doar ti s-a parut ca te potrivesti cu respectiva fata pe cand de actuala te leaga ceva mai mult.Insa nu fa un pas asa de mare fara sa-ti clarifici sentimentele pentru ca s-ar putea sa nu iese tocmai bine daca nu esti complet sincer cu tinewinking

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Se poate ca nu mai este atat de romantic dupa atata vreme (8 ani parca spuneai, nu?). Poate ca nu mai ai fluturi in stomac - dar nu iti imagina ca daca vei ramane cu cealalta femeie o sa fie la fel de intens pentru totdeauna. A fost o aventura, a fost probabil vorba si de placerea "fructului oprit". Totusi pe Adam si Eva fructul oprit i-a alungat din Paradis - nu a devenit Paradisul pe Pamant. Nu cred ca daca ii vei spune prietenei tale, cu care urmeaza sa te casatoresti, se va rezolva ceva. Probabil ca nu va veti casatori. Eu una nu m-as marita cu cineva care m-a inselat chiar inca dinainte de nunta. M-as gandi la ce se va intampla dupa? Daca nu rezisti rutinei pe care o presupune o casnicie? Daca te decizi ca ti-ai visat viata altfel dupa ce esti deja casatorit? Pune-ti si tu aceste intrebari, dar gandeste-te ca poate este si frica de a nu ramane legat pentru tot restul vietii - pe care o simt multi barbati inainte de nunta... Intreaba-te daca te-ai insura cu cealalta, sau ar fi doar aventura, placerea unor intalniri amuzante ceea ce nu presupune nici implicare, nici responsabilitate.
Eu pot sa-ti spun din proprie experienta ca acolo unde este dragoste se gaseste o cale de a merge totul foarte bine pana la urma. Sunt suisuri, coborasuri, necazuri nu doar impliniri si bucurii intr-o casatorie. Cred ca pana la urma sexul - nu stiu cat conteaza - nu spun ca nu conteaza dar, dupa un timp, tinde sa nu mai fie atat de important ca intelegerea, prietenia. Nici o casnicie nu se poate baza numai pe sex - asa cum nici o casnicie nu poate fi conceputa fara el... Tu stii mai bine ce este prioritar pentru tine.
Sper sa iei cea mai buna decizie. Iti doresc, oricum, fericire.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Parerea mea, nu lasa o relatie pasagera sa iti intuneca ratiune.Ai petrecut alaturi de prietena ta 8 ani, va cunoasteti destul de bine, v-ati facut multe planuri de viitor, asta nu conteaza pentru tine? Poti sa te gandesti si la faptul ca daca tipa s-a culcat cu tine asa repede, o poate face si cu altul si sa te insele, gandeste-te si la acest aspect, crezi ca ti-ar conveni? Majoritatea barbatilor (chiar si casatoriti )mai calca pe alaturi sa incerce ceva nou, dar asta nu inseamna distrugerea unei relatii mai ales daca este de durata.Am 35 de ani de casnicie, 5 copii si stiu ce vorbesc.Ai gresit, dar omul din greseli invata sa nu le mai repete. Una din fiicele mele a fost prietena cu un baiat tot 8 ani, acum sunt casatoriti de 7 ani si au casnicie de invidiat.Deci te rog sa te gandesti bine ce ai de facut, decizia este a ta.

| Barajag a răspuns:

Deci ati decis, insa mai mult ea, nu ne ai spus daca simti ceva pentru prietena ta, daca o iubesti, se poate spune ca este o obisnuinta sa o ai langa tine.Asadar iti zic sa faci alegerea potrivita, doar esti un om matur, in ce priveste mica aventura da-o uitarii.Bafta!

| EUSIATIT a răspuns:

Sa o uiti pe acea.[ aventura ]dar daca nu poti mai bine aminati pentru o perioada si gata decit sa te gindesti acolo si sa te mai imbie citeodata sa te mai duci si la altele. pentru ca se apare ca nu esti statornicsau nu esti pregatit pentru o fam. mai ai de copilarit. si apoi crezi ca acea bucata de hirtie te va tine?/? Nu te grabi si mai gandeste-te pina faci pasul

| Linda a răspuns:

Chiar daca ai ramane cu acea fata draguta, dupa cativa ani, foarte posibil sa ti se para monoton. Poate intrebarea ta este daca sa-i spui sau nu prietenei cu care este planificata nunta despre acel incident. Cineva nu poate avea si avantajele unei casatorii si libertatea de a fi cu cineva care apare la orizont. Eu inclin spre varianta de a-i spune ce s-a intamplat, nu neaparat cu formulari, a fost cea mai buna noapte de dragoste, ci am fost cu cineva cateva zile, a fost foarte bine fizic, dar hotarasc sa fiu cu tine si sa-ti fiu fidel. Intotdeauna vor aparea oameni atractivi in jurul nostru dar un om matur stie la un moment dat sa se limiteze, sa plateasca pretul fidelitatii, daca vrea o viata de om casatorit.

| pisoias a răspuns:

Cred ca mai intai ar trebui sa te gandesti foarte bine la ceea ce vrei.Totusi as vrea sa te intreb daca esti sigur ca tipa super draguta se mai gandeste la tine sau daca pentru. ea n-a fost o simpla aventura si atat.Si oare cam cate astfel de aventuri o fi avut? In ceea ce priveste casatoria cu prietena ta(despre care tu spui ca a planificat-o mai mult ea)daca n-ai avut curajul sa-i spui macar ca se grabeste si ca tu ai vrea sa te mai gandesti inseamna ca ai fost de acord cu ea.Acum te-ai razgandit? Dar daca te-ai insura cu amica super tare si dupa alti 8ani povestea s-ar repeta? Ce-ai face atunci?

luciana
| luciana a răspuns:

P. S. A..., era sa uit : Un barbat are meritul de a face din "femeia lui " - sa fie asa cum si-o doreste la pat daca stie sa o modeleze si sa ii aduca Satisfactie si un pic de Sare si Piper...

luciana
| luciana a răspuns:

P. S. A, era sa uit : Un barbat are rolul sa isi invete "femeia lui " sa fie asa cum isi doreste el in pat si sa aduca Noutati si un pic de Sare si Piper ca sa nu devina totul ceva de rutina si sa aiba niste rezultate de neimaginat! Dar asta, doar daca el stie sa fie un bun profesor... Lucien.

| anna01 a răspuns:

"Ati decis, mai mult ea", spune-i ca inca nu esti pregatit, asteapta sa ti se limpezeasca gandurile. Poate daca ai fi stat cu acea fata 8 ani de zile si sexul cu ea ar fi devenit plictisitor.Nu-i spune ca ai inselat-o, nu castigi absout nimic, ai luat o decizie la momentul respectiv-de a te culca cu respectiva si vad ca nici nu regreti. Poate ca nu mai este flama aia de la inceput, tot va perindati prin tari straine, scoala, oboseala, dar sa fii atat de ametit de o partida de sex cu alta...si sa vrei sa anulezi tot.nu pretuiesti iubirea sau nu ai avut parte de destula "actiune" pana la varsta asta. Poate chiar nu esti pregatit pentru casatorie, explica-i actualei, dar mi se pare ca te-ai razgandit de cum ai dat de alta. Daca doar sexul te interesaza ar trebui sa-i spui iubitei ca vrei altceva/ pe altcineva si n-o lasa sa se lege la cap cu un infidel, vad ca are planuri serioase si poate va vrea si un copil, ca sunteti de mult impreuna. E injust sa-i ascunzi un defect emotional atat de grav. Ti-e frica totusi sa te desparti de ea.Cu riscul de a fii rea, iti lipseste demintatea!

| alexam a răspuns:

E greu... Nu te judec, am auzit de multe situatii asemanatoare. Alege cu inima, si nu cu ratiunea. daca alegi cu ratiunea s-ar putea sa regreti. Daca tipa aceea cu care ai fost doar si-a aruncat hainele dupa ea, nu merita, dar daca tu crezi ca ar fi fost ceva, si inca mult mai bine decat cu prietena... E aiurea! Cred ca ar fi foarte greu sa ii spui prietenei tale adevarul, dar decat sa ai remuscari toata viata, mai bine o faci inainte de nunta, si apoi poti dormi linistit, si totul va fi bine de te hotarasti sa mergi cu casatoria inainte. Se intampla ca femeile sa isi ia de fapt barbatii de soti, si nu e un lucru rau, dar ai grija! Numai bine!

| simoSTAR a răspuns:

Offf...pai daca nu iti doresti asta de ce lasi timpul sa treaca si lumea sa isi faca planuri? o casatorie nu este ca o intalnire...azi te duci, maine nu iti mai place si nu te mai duci.trebuie sa rezolvi cat mai repede, sa vorbesti cu prietena ta si sa puneti capat cat mai repede daca asta iti doresti cu adevarat pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot o sa iasa la iveala adevarul, tu nu o sa te simti in largul tau intr-o casnicie pe care nu ti-o doresti si o sa fie mai rau.deci tot la despartire o sa se ajunga.mai bine faci ceva acum decat sa o lungesti

| simoSTAR a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti daca o iubesti sau nu si vrei sa ramai cu ea, indiferent daca vei avea o relatie cu cealalta sau nu.

| warwara a răspuns:

Wow...interesant.
Ce as face in locul tau...in primul rand, cred ca nu as fi inselathappy. dar daca faptul este deja consumat, problema e dificila.Mai bine i-ai spune adevarul viitoarei tale sotii. nu ar fi frumos sa incepi un drum in viata, bazandu-te pe minciuni. Discuta cu ea si vezi la ce concluzie ajungeti. Se pare ca nu mai sunteti la varsta adolescentei, si puteti evalua matur aceste probleme. Parerea mea este ca atunci cand faci pasul spre o casatorie, nu trebuie sa ai indoieli si sa fii sigur de ceea ce vrei sa faci... Deci cred ca adevarul ar fi cea mai buna solutie, si probabil cea mai dificila, pentru amandoi!
Mult succes! Iti doresc sa ai puterea sa iei decizia cea buna!

| warwara a răspuns:

Cred ca este un pas intre iubire si obisnuita. adica poti trece fara sa iti dai seama la obisnuita happy. Totusi, crezi ca alaturi de cealalta ai putea avea un viitor? Adica respectiva persoana merita? E f usor sa strici o relatie, la care ai pus suflet si mult timp...Gandeste-te bine f bine ce iti doresti si ce simti! in acelasi timp, cum s-a mai zis, casatoria nu e o joaca! Si mai este si vorba aia romaneasca, "sa nu mai vrabia din mana, pe cea de pe gard!". Ai sanse mari daca alergi dupa 2 iepuri, sa nu prinzi niciunul... Nu as dori nimanui sa fie in situatia ta!

| LoveMusic a răspuns:

Nu ar trebui sa strici o buna relatie pentru o aventura de o noapte.Casatoria nu este o intalnire.Multi se gandesc: "O iubesc, ne casatorim, a aparut o problema, divortam". Ei bine, nu e chiar asa. Daca simti ca o iubesti pe vitoarea ta sotie, ramai cu ea, insa, mai bine i`ai spune ca.ai inselat`o, decat sa afle din alta parte. Faptul e deja consumat, deci mai bine gandeste`te. Apoi, daca ti mai mult la aventura cu fata aceea "anonima". E alegerea ta. Dar fi atent! Nu te casatori cu iubita ta daca ai de gand sa mai stai cu fata pe ascuns.Nu o insela, nu cred ca merita dupa 8-9 ani de zile.Gandeste`te!

| andalu a răspuns:

Poate acea tipa nu are calitatile necesare pe care le doresti tu de la partenera de viata.inteleg ca este super draguta, insa nu e de ajuns. E greu de spus ce as face in locul tau.In primul rand ca eu nu as fi putut ascunde prietenului meu asa ceva, si probabil ca daca i-as fi zis ne-am fi si despartit.Si ca sa iti raspund si la intrebarea cu obisnuinta, da! Eu asta cred ca este.insa imi e greu sa cred ca tu nu poti sa iti cunosti sentimentele.Si eu ama vut o relatie de 5 ani, insa in al 3-lea an deja am realizat ca e doar obisnuinta, ca tin la el insa ca nu mai e iubire.Nu ma mai simteam nici macar atrasa de el.Si doar o conjunctura ciudata a determainat despartirea noastra, altfel nu as fi avut curajul sa o fac, doar pentru ca eram obisnuita cu el. daca tu simti ca nu iti mai iubesti prietena, ca nu mai esti atras de ea, nu mai continua. poate e mai bine sa ii spui ca esti indragostit de o alta fata dar ca nu asta e motivul pentru care nu vrei sa mai continuati, ci ca efectiv ti-ai dat seama ca nu mai simti decat obisnuinta! Insa parerea mea sincera este ca daca ati ramas 8 ani impreuna inseamana ca aveti multe lucruri in comun, chiar daca nu o mai iubesti dar va intelegeti bine nu cred ca veti fi nefericiti.Sunt multi tineri care se casatoresc din iubire, fara sa se cunoasca prea bine si apoi isi dau seama de defectele majore pe care le au si ajung la despartire.In cei 8 ani de cand sunteti impreuna cred ca ai ajuns sa o cunosti f bine, daca tu consideri ca va potriviti mai bine ramai cu ea! stiu, ma contrazic cu ce am spus prima data, insa nu imi dau seama cum gandesti tu ca sa pot sa iti zic exact ce e de facut.
Eu as fi ales sa raman cu tipul cu care as fi stat 8 ani, pe de-o parte din motive rationale, pe de alta parte din obisnuinta.Nu stiu insa daca asta este intr-adevar cea mai buna metoda.Sunt prea putine sanse de a gasi o persoana cu care sa te potrivesti perfect si pe care sa o iubesti iar iubirea fata de ea chiar sa dureze.Si din motivul asta cred ca mai bine ramai cu actuala ta prietena

| aniohetova a răspuns:

Mai bine alegi decizia in functie de sentimentele tale, pentru ca daca nu faci asta, o sa ranesti doua persoane. In primul rand daca alegi sa te casatoresti cu prietena actuala, atunci o s-o ranesti pe fata pe care ai intalnit-o si o sa te ranesti si pe tine, pentru ca ce sa faci? Sa stai o viata cu oo femeie pe care nu o iubesti? Dar mai exista si posibilitatea sa te inseli, poate sa fie doar asa, cum sa-ti zic, ceva in genu ca daca tu nu ai vazut-o pe prietena ta de mai mult timp si practic barbatii nu prea pot fi fideli si sa se limiteze la ce au, poate ca ti se pare fata asta perfecta, sau cel putin iti place mult de ea pentru ca practic te-ai distantat de prietena ta, poti sa o iei ca pe o depresie, dar gandeste-te ca cu fata asta nu poate fi ceva de viitor, iar prietena ta intr-adevar te iubeste daca s-a intors de acolo hotarata sa va casatoriti, mie cel putin mi se pare o dovada clara de iubire. Si daca nu ai vrea sa te casatoresti cu ea, ai rani-o profund pentru ca pe bune acum, ati avut o relatie lunga si va cunoasteti destul de bine, crezi ca ei i-ar fi usor sa accepte asta? NU. In niciun caz, doar ca tu trebuie sa faci ce simti. Daca tie nu iti place de ea, nu te casatori sa-ti distrugi viata. Dar gandeste-te ca relatia pe care o ai cu fata pe care ai intalnit-o nu e ceva de viitor. Adica imediat ai cunscut-o si ati ajuns in pat. PPoate ca ati ajuns acolo pentru ca aveati amandoi nevoie, poate ca ati ajuns involuntar. Nu stiu. Dar fa ceva, ia o decizie astfel incat sa-ti fie bine ttie. Practic daca stai sa te limitezi la faptul ca de fapt tu te casatoresti cu prietena ta pentru a nu o rani, iti distrugi tie viata. Si mai bine. Dezamageste-o pe ea, dar fii tu fericit, asta nu inseamna sa fii egosit. Deloc crede-ma. Majoritatea persoanelor ar gandi asta in momentul de fata, legat de ce ti-am spus eu, dar. Tu faci cum crezi tu de cuviinta si ce crezi tu ca trebuie sa faci pentru a fii fericit. Alegerea e a ta. Succes happy

| lololololol a răspuns:

As ramane la fata cu care doreai sa te casatoresti. Ai avut o aventura, si gata. Explica-i prietenei cu care ai facut sex ( ca dragoste nu se poate numi, ati fost doar cateva zile "impreuna") ca intre voi nu poate fi nimic. Explica-i ca in curand vei avea o familie, si ca nu vrei sa strici totul, chiar daca te-ar ruga mai mult. Faptul e consumat, imi pare rau. Scuze, chiar acum citisem comentariile de mai jos ale dumneavoastra. 8 ani este o perioada foarte lunga de timp, si casatoria, dupa cum a mai zis cineva, nu e o joaca. Nu cred ca nici tu nu o sa uiti relatia asa de usor, si nici ea.

Dar crezi ca respectiva, fata cea draguta pe care ai intalnit-o la restaurant... e femeie? Cum s-a lasat dusa in pat de la primele intalniri? E absolut...anormal!

Si crezi ca respectiva are toate calitatile pe care le are prietena actuala? Eu nu as avea atata incredere in "fata draguta"pe care ai intalnit-o la restaurant.Chiar...mai bine o dai uitarii aventura pe care ai avut-o.

| blue_butterfly a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru tine. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, dar cred ca orice decizie vei lua, vor fi momente cand te vei intreba "cum ar fi fost cu cealalta?". Daca esti destul de intelept si puternic si iti vei putea face ordine in ganduri, mai ai sanse sa fii fericit, altfel... sad cam trist.

| emasweetgirl a răspuns:

Eu cred ca prietena ta cu care ai stabilit data nuntii te iub. j nu ar trebuie sa renunti la o relatie serioasa pentru o aventura deo np. tia aceea cu care ai avut o aventura s-ar putea sa-si fi gasit pe altcineva si pentru ea u sa fii fost o simpla distractie.totuji noi nu suntem in masura sa-ti sp ce sa fc ca ap sa regreti mai tarziu.asa ca gandejte-te bine la ce vei fc si alege solutia cea mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te desparti acum decat sa urmeze un divort infernal. Eu ce-as face? As pune capat acum caci e clar ca din partea ta nu mai e iubire, mai tarziu vor suferi mai multi, nu mai spun ca poate veni pe lume si un copil. curaj, taie durerea din radacina si spune adevarul, mintind vei parea un neghiob nu fiind sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-as lucra pe amandoua, si o as cauta pe a treia. dar nu sunt, in locul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raman cu actuala si mai ma duc si la acea fatalaughing cu care am facut sex. Daca nu a aflat prima data, doar nu vrei sa afle.
Iti faci o familie ca asa e frumos, dar mai vizitezi si pe altele; macar daca o inseli sa merite, sa fie una mai frumoasa si mai buna la pat ca ealaughing

| dof21 explică:

Sărut mâna,

Sincer, cum putea să îi spun eu prietenie mele (viitoare mea soţie) ca de fapt eu, stiţi voi nu găndesc la ea (cel mai bun sex/dragoste) a fost cu altcineva etc. etc. Suntem de aproape 8 ani împreună, să fie doar obişnuinţă şi nu iubire

| dof21 explică:

Cum naiba să îi spun asta fără sa par un neghiob?

| oxy_4590 a răspuns:

Nu e bine sa te insori nici cu gandul asta nu e bine nici sa strici relatia pentru o aventura cum a zis lora. Tu ti-ai facut femeiea ta sa fie asa cum vrei tu...de ce sa dai al o parte clipe frumoase, clipe grele atu reusit impreuna.Doar daca nu o iubesti atunci chiar nu are rost sa va stricati viata dar daca ea te iubeste si tu iti bati joc la fel de bine o sa iti mearga si tie.Nu trebuia sa o inseli cere de la ea sa faca pentru tine orice nebunie ai si ai sa vezi ca nai sa mai ai nevoie si de altele. O data ce te gandesti la casatorie inseamna ca aveti deja o varsta.Iti spun aceste vorbe pentru ca si logodnicul meu a vrut sa strice o relatie pentru aventura.Acum imi multumeste ca l-am descoperit la timp ca a recunoscut ca nu se limita sa faca dragoste cu ea numai o data si ma pierdea pe mine eu il iubesc ea nu noi am trecut prin greu de ce sa vina ea la bine.Ai grija si ia o decizie corecta dar gandeste-te ca daca e fata buna greu mai gasesti in ziua de azi...