| Aleeee95 a întrebat:

Hello. Sunt foarte nehotarata in legatura cu prietenul meu. Am zile in care tin la el mult si imi face placere sa vorbesc cu el dar zilele in care e sec, ma streseaza. Ce sa fac? Cum e mai bine? Mentionez ca e relatie la distanta. Poate imi ziceti din experienta persoanala.?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

E cam aiurea cu relatiile la distanta, adica din cauza tipului astuia pierzi sansa de a avea o relatie reala. Gandeste-te, nu e acelasi lucru sa vorbesti cu cineva pe net sau la telefon si sa nu stii ce face toata ziua si sa iti fie mereu dor de el si alta e sa te intalnesti fata in fata sa il saruti, sa il tii de mana, sa il privesti in ochi, sa aveti diferite activitati impreuna care sa va consolideze relatia. Decat sa stai pe net sa te streseze un tip mai bine gasesti altul in orasul tau cu care sa poti iesi la un suc, la o plimbare romantica etc

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu zic ca sa puneti capat chinului vostru. Si numai cand esti hotarata si pregatita pentru casatorie, doar atunci sa iti faci un prieten.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ori te schimbi tu, ori nu se mai schimba nimic.Nehotararea asta dauneaza.In cazul tau, ar fi mai bine sa renunti la relatia asta, spre binele amandurora, relatiile la distanta pot fi inselatoare, mai ales cand una din parti e mereu nehotarata si oscileaza intre emotii si ganduri intortocheate care creeaza confuzii ce duc la prezumtii incerte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la distractie cu prietenii.
Ce sa faci in legatura cu el? Lasa-l in pace pana te hotarasti ce vrei, poate ii e si lui greu.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Tu ti-ai dorit aceasta relatie asa ca satura-te! Nu vreau sa fiu sacrastic dar eu nu as pune baza pe o relatie la distanta, ce incredere poate avea cineva in mine ca nu calc stramb?

| BlueViP a răspuns:

Parca ai fii o colega de a mea. Spune-i ca vrei sa luati o pauza pana cand se intoarce in tara.

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta dar iti spun ce ceea ce trebuie sa faci este sa ai incredere in el iar daca el te tradeaza este pierderea lui nu a ta.

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta dar iti spun ce ceea ce trebuie sa faci este sa ai incredere in el iar daca el te tradeaza este pierderea lui nu a ta.

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta dar iti spun ce ceea ce trebuie sa faci este sa ai incredere in el iar daca el te tradeaza este pierderea lui nu a ta.

| Caty11 a răspuns:

Buna si eu am o relatie la distanta de un an si 10 luni urma sa ne intalnim in luna care vine dar el a ales sa plece si sa ma lase, ma simt naspha, trista dar asta e, si te inteleg si pe tine chestia ii ca inca nu sti sentimentele fata de el asa bine, pai daca il iubesti si el p tine bine ar fi sa stai cu el sa iti pese de el si chiar daca te streseaza tu continua relatie cu el si intalnitiva curand pentru-ca distanta mai si distruge, daca vrei sa stii mai multe cum sa controlez relatie la distanta lasa-mi Id, te pup :* Te mai pot ajuta daca e nevoie pa pa