| Safire17 a întrebat:

Hello TPU. Am o problema groaznica de dragoste. Este cam ciudat, sper sa intelegeti. Sa incep.
Acum un an, eram indragostita de un baiat pe nume Dorian, si el de mine. Dar avea un coleg, pe nume Alex, pe care il dusmanea, si acel coleg ma placea pe mine. La vremea respectiva, Alex mi-a spus multe lucruri despre Dorian, dar eu nu le-am crezut. Apoi eu am ramas cu Dorian. Peste vreo 5 luni, mi-am dat seama ca tot ce a spus Alex era adevarat. Intre timp, el isi schimbase id-ul de mess. De atunci, eu tot vorbeam cu Dorian, insa niciodata nu puteam duce o discutie pana la capat, deoarece el isi gasea ceva si ori zicea ca are treaba, ori injura. Atunci mi-am dat seama ca de fapt, il iubesc pe Alex. De atunci tot incercam sa ii aflu id-ul de mess sa vorbim. Acum o luna, din greseala, Dorian l-a scris pe un forum si eu am vazut. Atunci l-am adaugat pe Alex in lista mea de messenger, dar am vorbit o singura data, numai atunci intrase. Cand am vorbit, Alex mi-a dat o arhiva in care Dorian ameninta intruna. Dorian a aflat ca eu am id-ul lui Alex, si ne-a tot amenintat de atunci. Eu sunt din Timisoara, iar ei din Bistrita. Acum 6-7 luni, Alex a plecat din Bistrita, din cauza amenintarilor lui Dorian. S-a mutat in Oradea, dar Dorian tot a aflat unde sta. Si nu stiu ce sa fac ca de 2 saptamani, Alex nu a mai intrat pe mess, si nici Dorian. Eu aveam nr. de tel. al lui Dorian, dar intre timp si l-a schimbat. Ce pot face? Aveti vreo idee? Va rog. Dau si funda. Dau orice.

10 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Deci e cam mare distanta dintre voi ca sa mai existe sentimente din partea cuiva, daca existau erai cautata de unul dintre ei, asa ca uita-i totul e de domeniul trecutului si cauta-ti alte preocupari sau alt prieten din orasul tau, e mai bine asa oricum nu mai ai ce face.asta e viata si copilariile...

| pwp a răspuns:

Orienteaza-te catre altii baieti.
Lasa-i pe ei sa se razboiasca cat vor...

| sabin89 a răspuns:

Poate au intrat pe mess, dar s-au tras pe "invizibil". Oricum, nu te mai zdrobi atat. Intr-un fel, poate e mai bine ca ai scapat de amandoi. Cauta-ti un iubit din localitatea ta. E mult mai practic si mai logic.

| mixxjim a răspuns:

Cati ani ziceai ca ai?

| Safire17 explică (pentru mixxjim):

Eu am 16, dar mai mult intra verisoara mea de 10 ani.

| ClaraB a răspuns:

Intr-adevar, problema ta e 'groaznica'.
Ce poti face? Stai linistita in fotoliu si urmareste stirile de la ora 5, poate Dorian e pistolar si s-a dus dupa el in vest, la oradea (wild wild west, bineinteles).

| Tyysonn a răspuns:

In primul rand, zi-ne ce varsta ai tu, Dacian si Adrian.
In alII-lea rand, apuca-te de scris romane.

| JayZei a răspuns:

Il cunosk pe dorian fiindca eu stau in oradea, dar nu am id-ul lui. Poti face asa: Daca sti cum il cheama de familie uitate pe Google la: Orade, oamenii si populatia. Acolo sigurat gasesti toti oamenii din oradea. Daca dorian va ameninta...oh go on nu va poate face nimic doar daca are pistol, dar si atunci nu ar avea tupeu daca este minor. Deci fa ce iti spun eu si sper ca te-am ajutatwinking

| tattooman a răspuns:

Na ce sa-ti daca vrei iti dau eu id : robert_6122007

| Catalyna007 a răspuns:

Nu stiu, scuze