| DamianTPU a întrebat:

Hello TPU!
Cum imi pot convinge parintii sa imi cumpere o consola, nu am cerut prea multe chestii de la ei. si consola asta mi-o doresc mult, e in jur de 200 lei, si am si banii stransi. Ideea este ca ei nu prea sunt ok cu jocurile (mai ales mama) Acum trebuie doar sa ii conving. Cum?

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Aha,deci esti genul de copil care decizia finala apartine parintilor, ei achizitioneaza! Magnific! big grin Eu cand vreau ceva fac un scandal de fur bani si plec sa il cumpar laughing, uneori.Incearca sa spui ca jocurile te ajuta sa te distrezi, sa te bucuri, cel mai frumos cadou, cea mai mare implinire! big grin

13 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Pai, daca banii sunt ai tai de ce trebuie sa ti-o cumpere parintii? spune-le pur si simplu ca iti doresti acea consola

| DamianTPU explică (pentru BroascaCuElice):

Sunt banii mei, dar ideea este ca ultima etapa este cea in care trebuie sa imi intreb parintii de produsul respectiv. Si e ataaat de aiurea sad

| Dismally a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei, spune-le ca iti doresti consola si pana la urma ii vei convinge. Totusi ce consola costa 200 lei?

| DamianTPU explică (pentru Dismally):

E reducere super mare, asta e si ideea. Nu vreau sa o pierd.

| Dismally a răspuns (pentru DamianTPU):

Bine bine dar ce consola este? Ca nici una dintre consolele moderne nu o cumperi cu 200 lei oricat de redusa ar fi.

| DamianTPU explică (pentru Dismally):

Nintendo Wii, totusi. Care e problema ta? laughing

| Dismally a răspuns (pentru DamianTPU):

Eram doar curios.

| DamianTPU explică (pentru Dismally):

Ah, alright

| tehno125482 a răspuns:

Frate o consola de 200 de lei nu-i buna!
te-ai gandit ca poate parinti tai stiu asta!

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna!

| BotezanDaniel a răspuns:

Incearca sa asculti sfatul parintilor! Daca banii aia ar trebui pentru mancare? facturi? Nu te certa cu parintii tai, daca vezi ca sunt impotriva ta! Psihologic, pierzi respectul in ochii lor.Parintii iti consolideaza binele.Jocuriile te capteaza inspre dependenta, inchidere.Sunt jocuri pe calculator, eu cu varul meu ma joc si uitam de griji! laughing Cauta interactiunea sa te joci cu altcineva, ceva ce nu costa! Banii trebuie calculati.Incearca sfatul meu! big grin Raspuns castigator? big grin

| DamianTPU explică (pentru BotezanDaniel):

Am spus ca sunt banii stransi de mine, ei nu se baga in banii mei, chiar daca le dau bani daca au nevoie.
Intrebarea mea este : Cum sa imi conving parintii sa imi cumpere o consola avand in vedere ca ei nu prea sunt de acord cu jocurile. si consolele. Heelp love struck

| DamianTPU explică (pentru BotezanDaniel):

Damn, ai spus-o super bine, "Jocurile te ajute sa te distrezi, sa te bucuri". Merci mult, funda.

| BotezanDaniel a răspuns (pentru DamianTPU):

Aha,deci esti genul de copil care decizia finala apartine parintilor, ei achizitioneaza! Magnific! big grin Eu cand vreau ceva fac un scandal de fur bani si plec sa il cumpar laughing, uneori.Incearca sa spui ca jocurile te ajuta sa te distrezi, sa te bucuri, cel mai frumos cadou, cea mai mare implinire! big grin