| Miri983 a întrebat:

Hello TPU! Deci mama mea are o prietena ft draguta, credincioasa cu un suflet de aur.Și am aflat ca soțul ei cu care e căsătorită de 12 ani(au și o fetița, ft obraznica, dacă nu obține ce vrea da cu pumnii și se urca pe tn..bine asta și din cauza vârstei are 5 ani și 2 luni, iar ei sunt mai mereu plecați )și fetița rămâne la bunica cât sunt ei la serviciu.Dar mi-e foarte mila de mama ei, mereu a vrut sa ajute pe toata lumea și chiar nu merita sa fie înșelată..Ma doare sufletul când o vad ca încearcă sa fie inca intr-o stare buna după tot ce i-a facut nenorocitul ala..Eu n-am decât 15 ani, dar sunt ft sensibilă și ma impresionează orice și chiar as vrea sa fac ceva drăguț, sa o înveselesc putin..va rog, o idee, orice.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Afla cand e ziua ei si fa-i o surpriza, cumpara-i niste flori si ceva dragut simbolic, o sa aprecieze gestul.
Sau cumpara-i random niste flori si/sau ciocolata si du-i-le, spune-i ca-i doar pentru simplul fapt c-o apreciezi ca om.

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci. Este o problema de adult in care nu e indicat deloc sa te bagi pentru ca te depaseste din toate punctele de vedere

| mgtow a răspuns:

Zici ca fisa da in bunici? Nui inselata de copil atunci

| Miri983 explică (pentru sofisis):

Vai ms...mult...Eu voiam sa o ajut in măsura in care puteam.

| DanyDav a răspuns:

Nu inteleg cine si cu ce o inseala!