| AndreiHELPme a întrebat:

acum 3 luni am cunoscut o fata de 13 ani pe care o consideram sufletul meu pereche. Am vorbit cu ea, ne-am imprietenit, mai aveam un pic si eram iubiti. Am fost cu ea intr-o tabara. Atunci am vazut-o prima data. La sfarsitul taberei mi-a spus ca a renuntat sa mai incerce sa se puna cu mine deoarece am inceput sa,, actionez,, prea tarziu. Eu de felul meu sunt mai timid si imi ia cv pana sa,, actionez,,. Dupa tabara am mai vorbit cu ea si mi-a spus ca nu o sa mai primesc a 2 a sansa deoarece prima a fost o supersansa pentru ca nu ne vedem foarte des ( ne despart 12 km ). Acum intrebarea mea pentru voi este cum pot face sa o cuceresc inapoi, o plac foarte mult, ba chiar o iubesc si as face orice pentru ea.

Răspuns Câştigător
| CorneliaC a răspuns:

Wow, foarte frumoasa poveste de dragoste. Pai invinge timiditatea, declara-i dragostea fata de ea, cumpara-i eventual un cadou, flori, ceva, spune-i ca o iubesti nespuns si ca viata ta nu are sens fara ea si propune-i sa incercati totusi o relatie!

| AndreiHELPme explică (pentru CorneliaC):

Multumesc! Vreau sa spun ca aceasta fata e una speciala si nu multi ajung la inima ei. Nu e materialista si imi spune mereu ca e vina mea ca nu am facut cv
( nici macar la semne nu i-am raspuns ). Pfffff mi-au dat lacrimile. :'(

| AndreiHELPme explică (pentru CorneliaC):

Are un orgoliu foarte mare cateodata din care ies foarte greu si vad ca e incapatanata happy

12 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Foarte frumos

| AnonimulRo a răspuns:

Eu zic sa nu mai insisti. Daca ea asa considera si nu te mai vrea, nu mai incerca sa o chinui atat. Fiecare isi urmeaza drumul lui. Priveste inainte!
Sigur o sa mai gasesti o fata care te va iubi cu adevarat, indiferent de cum esti, unde esti si de toate lucrurile tale, si tu daca o sa tii tare la ea o sa fiti multumiti. Iar daca se va intoarce "fosta" prietena (sau ce o fi), atunci nu o evita, aflan care este motivul ei.
Si mai am un singur lucru de spus.
MAAAAAAAA! Esti prea mic, eu zic sa lasi acum iubirea ca ai timp o viata. Apucate serios pentru scoala si mai bine invata, nu te prosti acum doar pentru ca ai sau vrei iubita.

| AndreiHELPme explică (pentru AnonimulRo):

Frate daca as putea as da mai multe funde

| AnonimulRo a răspuns (pentru AndreiHELPme):

Nu-i nimic, daca vrei poti da la evalueaza la comentul meu mai jos si alegi acolo cum ti s-a parut comentariul.

| AndreiHELPme explică:

Mi-a spus odata sincer ca nu ne potrivim dar eu nu vreau sa renunt prea curand.

| CorneliaC a răspuns (pentru AndreiHELPme):

Foarte bine, nu renunta, nici nu stii cum peste cativa ani deveniti sot si sotie. Si ce povesti super o sa le povestiti viitorilor copii din tineretea voastra... Wow, m-am si emotionat, imi place povestea voastra de dragoste. Iti doresc numai bine si succes cu ea happy

| AndreiHELPme explică (pentru CorneliaC):

MULTUMESC! sper sa fie asa happy

fi optimist nai ce sa pierzi happy

| Sectoid a răspuns:

Nu conteaza ca esti mai timid. daca nu te asteapta, nu te iubeste tipule! posibil sa aiba pe altcineva si cauta pretext, scuza.