| Deeu_1723 a întrebat:

Ieri la scoala, parca am fost cu capul in noristraight face. Iubitul meu ma intreba un lucru si eu practic nu ii dadeam atentie, totusi, cred ca are legatura cu stresurile mele din ultima vreme.Sunt foarte agitata.In fine, azi, pe Y! M, l-am intrebat ce face si el mi-a zis DNDcrying. Am fost uimita, el mi-a spus ca atat timp cat suntem impreuna trebuie sa avem timp unul pentru altul.De inselat nu ma inseala, sunt sigura, dar faptul ca mi-a spus DND pe un scris repezit si cu nervi m-a speriat.Credeti ca s-a suparat pe mine sau doar e o criza de a lui?:-s

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Iubitul tau are si el sensibilitatea lui. Chiar daca tu nu ai dat prea mare atentie acestui aspect pana acum. Agitatia din viata cotidiana nu are nicio legatura cu iubirea si cu persoana care probabil te poarta in visele sale, mai ales in cazul in care aceasta agitatie nu este provocata de catre el. Nu ar fi rau sa fii putin mai atenta in relatia ta cu el si sa-i dai importanta pe care si-o doreste, sau macar acea importanta care crezi tu ca ii este cuvenita cuiva la care totusi tii cat de cat. Faptul ca ti-a raspuns asa pe mess nu inseamna nicidecum ca are pe altcineva, ci ca a dorit prin orice mijloace care i-au fost la indemana sa iti dai seama ca este suparat si jignit de lipsa ta de atentie. Lipsa care ar putea fi interpretata foarte usor drept dezinvoltura si ignoranta. Atentie pe viitor la atitudine, caci intr-o zi s-ar putea sa fie totul iremediabil si sa-l pierzi. Incearca sa ai putin mai mult tact in relatie si, chiar daca ai o zi proasta din cu totul alte motive, prefera mai bine varianta in care sa te sfatuiesti cu el asupra starilor care iti provoaca suparare decat sa il respingi. Si el are un suflet, este si el copilul cuiva care l-a nascut, l-a crescut, l-a format pentru viata, i-a format acest suflet si l-a invatat mai apoi cum sa stie sa-l daruiasca si celorlalti. In mod sigur mesajul lui este clar: are nevoie si de putin respect din partea ta. Nu este prea greu sa o faci si nu iti va fi necesara o straduinta prea mare. Iar daca in inima ta simti ca ceva se sfarseste, sau ca sentimentele tale nu mai sunt aceleasi ca la inceput, este totusi cazul sa fii sincera si sa il faci sa inteleaga. In alt caz s-ar putea ajunge la situatia in care sa ai mereu pe constiinta prea marea lui durere. Iubirea adevarata se bazeaza pe reciprocitate si mai ales pe sinceritate. Mult succes. De impacat va veti impaca, deoarece nu este absolut nimic pierdut, insa tu trebuie sa elucidezi in interiorul fiintei tale ceea ce iti doresti cu adevarat.

4 răspunsuri:
| Alissya_4251 a răspuns:

O discutie deschisa si sincera va lamuri totul te asigurwinking
Mult succes!

| SilviaBlur a răspuns:

Nu-i panica. Te stresezi prea mult pentru ceva minor.

| Anndrey1234 a răspuns:

Este suparat din cate cred eu.Tu explica-i ca ai avut o zi proasta, ca ai fost foarte stresata si va intelege. Daca iti baga chestii de genul "trebuie sa fim mereu impreuna" inseamna ca e putin obsedat si la cele mai micigreseli o sa ii sara tandara.Trebuie sa vorbiti amandoi sa ii zici ce defecte si calitati are si sa fiti sinceri unul cu celalalt(pe asta se bazeaza o relatie stransa).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bred ca nu va iubiti.doar va prefaceti ca asa fac oamenii mari.eeei mai aveti de invatat si de facut compromisuri cu voi insiva.