| madelf a întrebat:

Imi place un baiat de destul de mult timp si am facut marea greseala sa-i spun ca-l plac, bine inteles ca m-a refuzat politicos, dar tot am continuat relatia de prietenie. Un timp destul de indelungat el nu a mai venit la antrenament si nu prea mai vorbeam pe mess, foarte rar chiar.In ultimele zile m-am intalnit cu el pe strada si se cam uita dupa mine si la campionat tot vorbeam cu fratele lui si stateam pe langa el, iar tipul respectiv se cam uita cu coada ochiului la noi.Cand treceam pe langa el si ma uitam la el imi zambea frumos si cand mi-a venit randul sa intru in teren el se afla langa teren.Nu stiu ce se intampla.Sunt foarte confuza.de cand il cunosc cam 80% l-am bagat eu in seama.Acum colega mea imi spune ca ma cam place.Problema este ca nu mai stiu cum sa actionez, cum sa-l abordez fara sa interpreteze si cum sa-i spun foarte indiscret ca inca mai tin la el:-s...helpbig grin

Răspuns Câştigător
| yoannah a răspuns:

Parerea mea este ca daca colega ta se intelege bine cu el. sa ii spui sa aduca vorba de tine. sa il traga de limbawinking
SI acum... ca tot exista probabilitatea sa te placa... baga-l si tu in seamasmug Fara compromis ( mai ales din partea fetelor) nu mergewinking
Am invatat eu din propriet experientawinking

3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cum sa ii spui foarte indiscret? Pai tipi si tu de la 10 metrihee hee Lasa-l sa faca el primii pasi acum. Si vezi ca uneori nu prea iese ok daca tu-l placi prea mult si el prea putin. Chestia cu refuzul politicos poate insemna ca nu te place asa mult, sau poate a reactionat pripit nestiind ce sa faca. Oricum, l-ai gadilat destul, nu ii lasa impresia ca esti dispusa sa faci tu tot, pentru ca atunci va crede ca nu mai trebuie sa faca el nimic. Ai rabdare.

| MariuZ a răspuns:

Spune-i "foarte indiscret" and get it over with.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca primul pas. Ai procedat corect in a-i spune ca-l placi, dar l-ai prea bagat in seama.
S-ar putea sa te placa, sau doar ii povestea colegului ca nu se mai scapa de tine. Nu-l ma intreba, vei deveni stresanta.