| anonim_4396 a întrebat:

Inseala sau nu sau e pe cale sau doar se joaca si are nevoie se validare...sau doar e un ciudat sau eu chiar ii caut scuze:
1.suntem de 8 luni aproape in relatie dar inca nu i-am cunoscut părinții oficial doar întâmplător si nici prietenii doar așa f putin.
2.nu am avut o excursie am2, el a plecat la mare fara mine de doua ori. Prima oara ca vai draga merge cu băieții si a doua oara cu neversea ca vai draga nu mai aveam loc si alte scuze care m-a prostit.
3.instinctul meu imi spune ca nu e ok sa stai cu telefonul intors invers si il iei peste tot inclusiv in baie.
4.nu are o poza sau ceva ce ar arata pe siteuri de socializare ca este intr-o relatie serioasă.
In rest se comporta frumos cu mine ma respecta, ma iubeste dar as vrea sa trecem la un alt nivel mai aventuros...nu stiu, voi ce parere aveti?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca te inseala, mai repede cred ca nu te iubeste si te considera ceva temporar, care nu merita prezentata parintilor, prietenilor si luata peste tot cu el (vacante, petreceri samd).Cam asa se trateaza o prietena/ amica cu beneficii.
Este tinuta doar pentru folosinta temporara si aruncata cand apare fata de care se va indragostii si cu care va dori un viitor.
Evident ca se comporta frumos cu tine cand este cu tine, ca are un interes clar, sa obtina ceea ce are nevoie (sex si rasfat).
Din pacate, toate actiunile lui spun ca, tu nu esti persoana cu care el ar vrea un viitor, ci doar o persoana temporara, servindu-i strict necesitatile si nevoile.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Sa inteleg ca in 8 luni ar fi trebui deja s-o prezinte parintilor si gata pregatit tot, dus mare si Luna de miere? In felul ãsta in 8 ani de relatie te spânzuri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, musai sa o prezinte parintilor, dar macar prietenilor.
Apoi, care persoana indragistita pleaca singura in concediu?
De ce prefera sa plece cu prietenii si nu cu femeia visurilor lui?
Explicatia este: pentru ca femeia asta, nu este femeia visurilor lui!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dumneavoastra traiti cu 30 de ani in urma. Acum femeia visurilor se transforma intr-un Cosmar la cea mai micã greseala instantaneu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca nu ai pic de experienta!
Nici un barbat de pe fata pamantului, care iubeste cu adevarat o femeie, nu va pleca cu prietenii lui in concediu!
Macar atata lucru ar trebui sa stii si tu, in caz ca ai nevoei pe viitor!

| Riri07 a răspuns (pentru Violleta2022):

Are disfuncții erectile deci nu se pune problema...

| Hammurabi a răspuns (pentru Riri07):

"Are disfuncții erectile deci nu se pune problema..."

Probabil e gay? Și maschează cu tine chestia asta?
Uite că asta nu-mi trecuse prin minte. laughing

| sofisis a răspuns (pentru Riri07):

Deci nici nu te ***, nici nu te plimba...super. Este o comoara la casa omului baiatul asta. Tu ce Doamne iarta-ma primesti de la relatia asta? Nu esti cineva important in viata lui. Inca nu a terminat cu distractia. Tu esti doar o persoana care, atunci cand are el chef de relax, il primeste. Atat. In rest, nu prea faci parte din viata lui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Riri07):

Vad ca nu ma crezi!
Nu disfunctiile erectile il opresc sa te ia in concediu cu el, sau sa prefer sa iasa cu prietenii in loc sa iasa cu tine!
Nu-i nimic, stiu ca nu-ti vine sa crezi, dar iti spun sincer: tu nu esti femeia visurilor lui, ca de erai, ca nu asa se comporta un barbat indragostit si nici macar unul care are sentimente pentru femeia vietii lui.
Tu continua sa te minti frumos, pana in ziua cand iti va spune clar ca si-a gasit marea dragoste, daca acum refuzi sa vezi realitatea, care este clara de aici chiar.
Da, este posibil chiar sa-i fii scazut si erectia, dat fiind starea de indiferenta fata de tine, dandu-ti impresia ca are probleme erectile.
Un barbat cand nu mai iubeste o femeie, nu o mai doreste si evident, nu mai are erectii ca inainte.

| Hammurabi a răspuns:

Reacțiile de genul ăsta sunt arhicunoscute.
În mod sigur mai are o altă relație (sau poate mai rău, e însurat).
AnaMaria50 are dreptate. Nici un bărbat care te iubește nu pleacă în concediu invocând motive de doi lei ca să nu meargă cu tine.
E clar că ești doar rezerva pe care o folosește pentru "relaxare".
Sapă puțin mai adânc și ai să descoperi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci totul merge strunã, doar ai punctat niste chestii banale. Ce inseamna mai exact aventuros :/... s-a terminat distractia esti intr-o relatie, Deci taci si indurã. oh go on

| Treaem24 a răspuns:

Cam prea secretos da de bănuit ai grija mare grija

| Riri07 a răspuns:

Are problema asta de din 2016 cam așa eu am descoperit întâmplător(lucrez ca asistenta la o clinica privată) plus ca am obsevat inca de la primele contacte...deci nu ma foloseste sexual ca nici nu ar putea...dar in fine eu am cerut niste sfaturi va rezumati doar la sex vad...Cand din start se elimină stiu am omis sa zic si eu acest mic detaliu