| clickkcilc a întrebat:

Intrebare adresata in special persoanelor de sex feminin.ce motive ar avea o femeie sa minta intr-o relatie? 100% nu inseala, 100% nu ascunde bani fata de partener si nenea partenerul nu i-a impus niciodata nimic.in schimb a oprit-o atunci cand stia ca nu face bine...stiu ca se zice ca nu putem intelege femeile, dar eu cred ca se poate totusi.ma intereseaza orice parere indiferent de varsta

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Teama de a nu fi judecata, mai ales daca e o tipa nesigura in general. Se mai poate ca femeia sa sufere de mitomanie, la modul serios. Caz in care, este nevoie de ajutor de specialitate, avand in vedere ca e o boala psihica.

| clickkcilc explică (pentru RedheadOnTheRun):

Iti multumesc.la asta nu m-am gandit.acum se leaga multe. sper sa o rezolv si pe asta

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru clickkcilc):

Succes!

| clickkcilc explică (pentru RedheadOnTheRun):

Multumesc!

| Drolja a răspuns (pentru clickkcilc):

Pân la urmă ce ai făcut?
Ai dus-o la specialist să vezi dacă-i mitomană, sub pretextul că o scoţi la îngheţată?

28 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei fiindca isi dispretuieste partenerul si il „pedepseste" astfel

| BiuL a răspuns:

Poate ii e frica, gen ca il pierde pe partener

| clickkcilc explică (pentru BiuL):

Cu minciuna nu tii pe cineva langa tine prea mult timp.acum ramane o vizita la psiholog sa vad ce zice.pana atunci nu moare nimeni. mitomania e ceva foarte serios dar se poate rezolva in 2 happy

| BiuL a răspuns (pentru clickkcilc):

Lol si copiii de ce isi mint parintii? Tot de frica sa nu fie pedepsiti. Asa normal ca e usor de zis nu ti pe cineva cu minciuna, dar oamenii sunt fiinte complicate, si de la teorie la practica e cale lunga.

| clickkcilc explică (pentru BiuL):

Nu o pedepsesc, nu ii reprosez, nu o cert...stie toate astea, stie ca nu ii fac nimic, nu ii pun zeci de mii de intrebari sa zici ca sunt vreun disperat care vrea sa o controleze si ea de frica prefera sa minta.

| RAY a răspuns (pentru clickkcilc):

Sunteti imaturi, copii ce sa spun, aiurea

| RAY a răspuns:

Sincer eu inca n-am dat de o fata care sa nu minta cam 90% din ceea ce spune asa ca pentru ele minciuna e ceva normal,manipularea,ipocrizia, prefacatoria etc cu cat esti mai bun cu atat isi va bate joc de tine asa ca niciodata sa nu crezi in femeii, politicieni si falsi prieteni, ajungi sa numai crezi in nimeni e trist dar traim intro lume ipocrita, falsa, materialista

| clickkcilc explică (pentru RAY):

Am 27 de ani si nu am fost tocmai usa de biserica.pot spune ca am ceva experienta de viata si pot discuta despre orice subiect cu oricine.pot sa ma ridic sau sa cobor la nivelul oricui.de mintit toata lumea minte.la mine de exemplu minciuna este o calitate de care nu vreau sa ma mai folosesc, la mine minciuna nu are picioare scurte, la mine are tentacule lungi de tot laughing
iar incredere stiu ca nu mai poti avea in nimeni daca le cauti nod in papura.lasa-te condus de capwinking

| SkyPilot a răspuns (pentru clickkcilc):

Presupun ca si ea are peste 20. Ea nu realizeaza ca daca te minte erodeaza increderea pe care o ai in ea? Incearca sa discuti cu ea si vezi ce spune.
Lasand deoparte glumele de ieri, as crede ca o face din plictiseala, vrea sa adauge ceva adrenalina la relatia voastra. Poate gasesti un alt mod de a-i oferi ce isi doreste.

| clickkcilc explică (pentru SkyPilot):

Are 26 si ii place sa se victimizeze de fiecare data cand are ocazia.probabil o face ca sa capteze atentie(dar primeste) sau sa scape de responsabilitati(dar nu are prea multe si mereu este ajutata)

| neutrino a răspuns:

Femeia nu minte niciodata: barbatul nu intelege corect ceea ce spune si face ea!

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde cu ce minte. Daca face glume pe seama ta, banuiesc ca se distreaza.
Daca minte despre diverse detalii din viata ei, probabil ca vrea sa para mai cool decat este si nu se simte complet confortabil in preajma ta.
Sau nu vrea sa creeze discutii. Daca stie ca nu vei fi de acord cu unele chestii pe care le face, vor fi discutii si vrea sa le evite.

| clickkcilc explică (pentru OoBunnyoO):

Glume avem unul cu celalalt si mereu le pastram in limitia bunului simt.stiu totul despre ea ca am copilarit impreuna.mai mereu incearca sa para mai cool(ca sa zic asa) si imi zice ca "vreau si eu sa fiu asa ca tine" dar raspunsul meu este mereu acelasi "nu trebuie sa incerci sa te schimbi pentru ca eu de la inceput te-am placut exact asa cum esti tu.nu vreau nimic in plus daca nu te simti confortabila si nu am nevoie de nici un efort"
Imi vine sa o trag de urechi cand minte laughing

| Ineys a răspuns:

Esti sigur ca acea femeie minte? Ai dovezi clare? Daca nu, pe speculatii nu merge. Daca ai dovezi, si chiar minte, probabil o face din plictiseala. Sau daca spui ca 100% nu inseala, si 100% nu ascunde bani, nu vad cu ce ar mintii? thinking

| clickkcilc explică (pentru Ineys):

Nu sunt speculatii. minciuni minore

| Ineys a răspuns (pentru clickkcilc):

Pura plictiseala, si eu mint mai mereu. Acum ca te minte... ca in frigider e o sticla de suc, si nu e... nu cred ca e ceva grav. Se distreaza pe seama ta, ca esti naiv si o crezi. Daca despre tine este vorba. Incearca sa discuti cu ea si s-o intrebi de ce te minte.laughing Sau, plateste-i cu aceeasi moneda.

| SkyPilot a răspuns (pentru clickkcilc):

Testeaza terenul inainte de cele mai mari.

| clickkcilc explică (pentru Ineys):

Naiv nu sunt.cand discut cu ea mai mereu ocoleste sa-mi raspunda la intrebarile pe care le pun despre minciuna.nu vreau sa o mint pentru ca am un tipar dupa care ma ghidez si minciuna nu intra in el.o cunosc atat de bine incat imi dau seama dupa voce, dupa limbajul corpului...dar nu suficient de bine ca sa imi dau seama de ce o face.nu exista un subiect pe care nu il poate discuta.la plictiseala m-am gandit si eu, ar mai fi ca minciuna sa fie un obicei al ei

| clickkcilc explică (pentru SkyPilot):

Pai nu vede ca nu il testeaza bine deloc? laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru clickkcilc):

Tocmai asta este, vrea sa vada daca poti fi luat de fraier.

| clickkcilc explică (pentru SkyPilot):

Prost,fraier,naiv...stie de mult timp ca nu sunt

| Mayar a răspuns:

Depinde de persoane si de relatie. Dar, de exemplu, daca tipa nu se simte deosebit de bine, dar tipul ar fi ranit de nu i s-ar spune ca ea se simte excelent in cel moment si in acel loc cu el, atunci ea minte pentru a evita o situatie in care barbatul se simte subapreciat si toate celelalte. Alte motive in afara de acesta, dus la o forma cat mai generala, chiar nu imi trec prin minte...
Desi atat femeile cat si barbatii sunt fiinte umane, nu e ca si cum ar veni de pe planete diferite, unii pun instinctul in slujba ratiunii, cand de fapt ar tebui sa fie invers.

| Lawliet14 a răspuns:

Asculta-ma, femeile chiar daca sunt mai inocente si iubesc mai mult intr-o relatie dar abia cand se vad mai dependente de barbat adica cand incepe sa simta dragostea, ele nu spun lucrurile sincer asa cum le spunem noi. Verde-n fata! Asa sunt concepute majoritatea, deci deal with it. Trebuie sa te astepti la acest lucru la aproape fiecare femeie din lumea asta. E un defect dar asta nu inseamna ca e un defect important. E un mod de a fi putin defectuos, invata sa nu te mai deranjeze atat pentru ca nu e ceva major. Si la noi poate ca le enerveaza ceva. De exemplu, testosteronul nostru pare extrem de ciudat din perspectiva feminina. Asa si ele, cum noi suntem inclinati mai mult spre parte animala laughing, ele aleg sa complice lucrurile. Greu trebuie sa se lege o relatie pentru ca ele sa gandeasca putin mai diferit. Complet cred ca nu o vor face niciodata. N-ai cum sa intelegi acest lucru pentru ca nu gandesti la fel, e o caracteristica a lor. Trebuie sa accepti. Poate ca exista si exceptii intre femei dar nu sunt sigur. Tu daca il consideri un defect major poti sa cauti exceptia.

| clickkcilc explică:

laughing
nu sunt in tara momentan.
de fiecare data cand vreau sa fac ceva o intreb si pe ea.la fel o sa fac si acum pentru ca asa cred ca e normal.o sa stau cu ea de vorba, dezbatem subiectul, ii spun ce vreau eu sa fac, ea zice ce ar vrea ea si o sa ajungem la un numitor comun