| cruceLaGatDunhillLaBot a întrebat:

Intrebare pentru fete, bad boys sau nice guys, si de ce?

Răspuns Câştigător
| Goddessss a răspuns:

Foarte fain, dar uite ca mereu se găsesc prin comentarii niște frustrați care sa se '' razvrateasca'' împotriva a ceea ce este moral si drept.
Mai exact, sa arunce cu venin datorita dorințelor neîndeplinite.

25 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E foarte penibil sa imparti barbatii in bad sau nice, suntem de N tipuri, nu exista doar extremele astea de barbati cuminti/fatalai si barbati rai/interlopi, fiecare are caracterul lui, e unic, nu exista doar nuante de negru si alb. Oricand un "nice guy" d-asta poate sa aiba un moment de nebunie si sa-ti calce in picioare un bad boy, cum la fel de bine si un bad boy d-asta poate fi docil si facut pres de vreo femeie si sa fie ultimul plangacios, tocmai d-aia zic ca barbatii nu sunt reprezentati de doar 2 categorii.

| sofisis a răspuns:

Eu sunt si am fost mereu bad boys for life. Eu de fel sunt o tipa cu personalitate. Un "nice guy" n-ar face fata si nici eu cu el. M-ar apuca toate spumele sa stau un unul care mereu e cuminte, calm, zen si plictisitor.

| Lioana a răspuns:

Mie imi plac baietii cuminti. De ce? Pentru ca asa mi se pare normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai contează până la urmă ce este, dacă sentimentul de plăcut ar fi reciproc și în final el m-ar și respecta?

Până la 20 de ani visam și eu la bad boy-ul ăsta, dar nu știu ce visau altele la bazii ăștia, dar eu vedeam că un tip rău, ar fi în fond doar un tip rănit, frustrat, traumatizat, lovit de soartă, iar eu visam că o să accesez zona aia a lui rănită și eu o să-l vindec. Iar asta era de fapt fantezia cu bazii ăștia. Cred că încă o mai am, recunosc că nu-mi plac bărbații macho, nici cei tranșanți, nici cei prea funny care par că nu au probleme, dar clar nici cei prea calmi, ci din contră, bărbații ăia care spun "auch" și suferă în draci sunt fascinați, nu știu acum dacă toți ăștia suferinzi sunt și bazii, dar ăia suferinzi sunt faini.

Acum însă la aproape 30 de ani, nu mă mai prea mișcă nimic. Bine, nu că în trecut m-ar fi mișcat ceva, mă mișcau doar fanteziile de fapt, dar sincer, în realitate am observat că nu e nimic ca în fantezii, nici chiar dragostea și nici chiar bărbățeii ăștia. Cu atât mai mult bazii ăștia. Așa că, nu știu ce aleg alte fete, dar eu una nu mai aleg nimic. O viață am și vreau să o trăiesc. happy Pentru mine nu pentru alții.

| Goddessss a răspuns:

Varianta 2, nici nu este nevoie de nicio explicație

| AdioTPU a răspuns:

Nice guys deoarece cu ei îți întemeiezi o familie și o căsnicie de durata, nu cu bad boys.winking

| 199onur7 a răspuns:

Mereu vor fi badboys dar nu vor recunoaște niciodată. Vor alege un cu*var conștiente si cu bună voință decat unul care știe ce vrea de la viață.

| Goddessss a răspuns (pentru 199onur7):

Cam frustrat azi

Răspuns utilizator avertizat
| 199onur7 a răspuns (pentru Goddessss):

-_- vreau sa dorm puțin

Am mâncat lazania cu pâine și dupa o zi de 11 ore se munca un pic de somn cred ca o sa fie bine

| 199onur7 a răspuns (pentru AlexHazulThau):

Nu pot citi nimic acum iarta ma te rof frumos da mise inchide ochi rau de tot ai nici baie nimic nu am facut ma bag la somn nu mai pot iarta ma te rog frumos dupa ce ma trezesc nu stiu cand o sa-ti răspund noapte bună tuturor aveți și aveți grija de voi -_- eu dorm puțin

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru Goddessss):

Are dreptate, poate tu esti aia frustrata si te-ai simtit

| Goddessss a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Nu, tu cu el 2 frustrați.
Cine ar sta cu niște oameni atâta de limitați care generalizează un aspect atâta de banal?
Pe bune, cine?

Sunt bărbati educați, citiți, cu bune maniere, cu relație. Aia nu comentează veci.
Doar aia care zic ca femeile sunt pe interes, ca femeile nu stiu ce.
Alea sunt doar motive sa pună femeile într-o maniera proasta doar pentru. ca fie sunt urâți ca dracu, fie frustrați (cum am precizat deja), fie niste gunoaie.
Mulțumit?
Cu ce rahat m-am simțit?
Toate femeile trebuie se se simtă?
4 miliarde de femei?
Hai da-mi pace!

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru Goddessss):

O faci pe desteapta? Sau te-ai simtit si tu viata mea

| Goddessss a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Nu m-am simițit chiar deloc.
M-am ferit toată viata mea de curvari, de bărbați care nu pun mana pe o carte nici măcar o zi pe săptămână, de bărbati care nu au un sens in viata, de bărbați fără principii de viitor, de bărbați care nu au argumente, de bărbati care nu respecta si iubesc mediul...
Poți sa ți fac aici o lista de mii de rânduri.
Nu o fac pe deșteapta.
Fiecare e deștept in felul sau

Asta e subiectiv.

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru Goddessss):

Sunt mandru de mine ca sunt: homophobic, transphobic, fatphobic, rasist, nu dau 1 leu pe natura, lista poate continua cu mii de randuri laughing

| Goddessss a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Grețos

| Goddessss a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Aia cu natura e cea mai nasoala

| cruceLaGatDunhillLaBot explică:

Sunt surprins ca majoritatea fetelor ar opta pentru un cavaler, asta denota ca societatea romaneasca inca nu a adoptat trendul american libertin si dezstructurat care are consecinte majore, unde 1 din 2 mariaje sfarsesc in divort si unde promiscuitatea cu destrabalarea prospera, America este o tara fara Dumnezeu cu un lideri incapabili, asta ofera un aer aristocratic conservativ, de calitate premium societatii noastre si inca mai da o speranta baietilor ca isi vor gasi o fata asa cum trebuie.

| Goddessss a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Foarte fain, dar uite ca mereu se găsesc prin comentarii niște frustrați care sa se '' razvrateasca'' împotriva a ceea ce este moral si drept.
Mai exact, sa arunce cu venin datorita dorințelor neîndeplinite.

| Utilizatoare123 a răspuns:

BadBoy inainte de 30 de ani...Si dupa 30 The nice guy. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| 120bulevard a răspuns (pentru AlexHazulThau):

O femeie in adevaratul sens care se respecta pe ea insasi cat si relatia ei nu s-ar duce in club fara partenerul eiwinking o "femeie" totodata nu-l face gelos intentionat doar ca sa-i vada reactia, tot din cauza "*** test"-urilor astea care vin pe banda rulanta de la "fetite" se destrama si relatiile si se distruge si ultima farama de incredere si respectwinking astea care fac chestii de genul sunt doar fetite iubitoare de drame si atentie care nu au crescut inca si vor sa exploreze lumea precum Dora, trecatoare ca ploaiawinking

| minime3 a răspuns:

Un bad boy, dar unul destept, ca Darcy, din Mandrie si Prejudecata de Jane Austen. Si unde mai pui ca era di dragut cand voia. Te-am pus la citit!

| RosaliaOriginala a răspuns:

Raspund pentru fete: Bad boys crying

| Tpu2023 a răspuns:

Majoritatea sunt proaste și crede-ma ca ele mi-au spus asta, ele mi-au recunoscut ca sunt proaste. Vor alege mereu varianta greșită, pentru ca au un caracter slab și în majoritatea cazurilor ele doar așteaptă sa fie saltate pe sus. În plus, fiind internetul plin de orice, cred ca pot atrage bărbați top, nu le mai interesează ca nivelul lor este 0 și deci nu au cum sa aibă o relație serioasa cu un bărbat top, dar prefera sa se tarfeasca puțin. Majoritatea trăiesc și intr-o minciuna maxima, consuma droguri ca să uite. Sunt și care provin din familii vai morții lor și ce naibii sa le mai ceri. Oricum, sfatul meu, ai grija ca mâța blândă zgârie rău, sa nu ai socul vieții crezând ca ai dat de una cuminte ca de multe ori astea ascund cele mai urate lucruri de care nici nu ti-ai imagina ca pot sa existe.