| anonim_4396 a întrebat:

KUM SA CONVING SOTIA SA VINA ACASA DIN ITALIA CU COPILUL E PLECATA DE 2 ANI SI 6 LUNI EA VREA DAR ZICE CA NU ARE INCREDERE IN MINE

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca a plecat din cauza ta, intrebarea e cum faci sa ii recastigi increderea, nu cum o convingi. Si raspunsul depinde de motivul pentru care v-ati certat, daca te-ai schimbat, de motivul pentru care vrei sa se intoarca, de ce alte motive are ea sa nu vina etc.

| DenissaDeea a răspuns:

Simplu! Dovedestei si asiguro sa prinda iarasi incredere in dm. voastra deplina si cu siguranta se va intoarce in tara...Dovedestei prin fapte nu doar din vorbe ca esti omul de care ea s-a indragostit si a avut incredere la inceput in Dm. voastra
Vorbiti cu ea calm si convingator si ca va doriti din suflet ca ea si copilul sa vina in tara si nu va regreta si ca poate avea din nou incredere ca la inceput ca va fi ok...mult succes.

| elena a răspuns:

Vei ramane socat, de ce vei citi...nu o astepta, nu mai vine...trist, dar adevarat...motive se gasesc, dar de ce ai facut-o, sa plece acolo? Este copilul tau? Sunt multe intrebari fara raspuns...

| nicky a răspuns:

Poate ar trebui sa gasesti o modalitate de a o face sa-si recapete increderea in tine sau poate te duci tu la ea.

| borsec a răspuns:

De ce nu are sotia ta incredere in tine?
A plecat in Italia pentru ca v-ati certat?

| mioara a răspuns:

Du-te tu la ea in italia

| yoanna73 a răspuns:

Depinde ce iai facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la ea si discuta, e mai usor, asa iti poti arata si nerabdarea, dorul, de a o revedea.

| LORI a răspuns:

Iai facut tu ceva de nu vine daca te-ai schinbat cu adevar du-te an vizita la ia si convingeo ca nu mai esti cel dinainte