| HellBlade a întrebat:

M-am batut cu un baiat si i-am facut hematon de sange la ochi.Parinti mei sunt cam rai asa si o s-o cam incurc.Totusi mama acestui baiat o sa se duca si la diriginta mea. Ce scuze ce as putea sa fac ca sa fie vina lui. Mentionez ca el ma injurat a suferit la mine a zis te bat te bat toateastea.

Răspuns Câştigător
| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Pai...cum au spus si ceilalti trebuie sa iti asumi vina deoarece si tu ai cam facut-o de oaie dar in acelasi timp ca sa ''te salvezi'' intr-un fel laughing mentionand ca si el cautat-o si mai ales o s-o pateasca si el pentru ca te-a injurat si ca te-a provocat. Dar asa ca un sfat cand mai vine un dereglat ca sa spun asa la tine nu il baga in seama(atat tot). Presupun ca nu prea poti sa te controlezi cand cineva te provoaca (si eu sunt la fel big grin).Ma gandesc, ca si eu si tu si toti care au aceasta problema, ar trebui sa ne controlam, in viitor va fi mai rau...

10 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună! Asumaţi răspunderea pentru ce ai făcut.Nu e o scuză că te-a înjurat şi te-a cicălit... dacă aveai puţin creier pur şi simplu nu îi dădeai atenţie.

| AliceThai a răspuns:

"a suferit la mine"?!? cum adica?
Eu zic ca daca ai cojones o sa recunosti ca a fost vina ta - dar iti trebuie... cojones happyhappy

| niccoo a răspuns (pentru AliceThai):

Poate baiatu`nu stie replica cu " si tienes cojones " laughing

| daηă a răspuns:

Cine naiba va pune sa va batetzi? Una e sa te injuri si alta e sa te batzi.
Sincer.Ai incurcat`o.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Pumnii mei minte nu are.

Ba' esti prost. Ai lovit, iti asumi vina.

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Mai buna treaba nu ai avut? Asumati vina. Nici o scuza nu o sa ascunda un hematonwinking

| niccoo a răspuns:

Ai cam incurcat-o! nu cred ca ai scuze, are si el totusi o parte din vina

| HellBlade explică:

Inteleg ca toti credeti ca e vina mea dar dracu avem doar 13 ani a fost o bataie.Si v-am zis eu i-am zis sa se linisteasca dar el a tinut-o pe a lui cu suferinta la mine asa ca ne-am batut treaba e ca eu l-am batut mai rau daca e prost eu am facut si kick-boxing dar... totusi el nu ar trebui sa ma injure de morti si de toate

| HellBlade explică:

Mda mersi MSVampirekid12 raspunsul tau este chiar foarte util. totusi ma asteptam la raspunsuri gen.Rupeti un pic tricoul trimte niste mesaje si zi ca el la trimis. Pune pe altcineva sa minta ca va vazut cand el tea batut dar se pare ca toti credeti ca e vina mea. Daca as fi avut timp si chef as fi scris toata povestea si ati fi aflat ca eu am dreptate totusi imi pare rau pentru impresia care v-ati fkto cu mine si sper sa am bafta si sa fie ceva care sa nu ne dauneze la niciunuia

| wertyupower a răspuns:

Imi aduci aminte de mine cad eram mai tanar. Am umflat ceva ochisori la viata mea. Cel mai rau a fost cand m-a tinut in cancelarie 3 ore pana au venit ai mei sa ma ia. Ce sa faci...infrunti situatia ca esti barbat. peste ani o sa iti aduci aminte si o sa razi.