| cosmin986522 a întrebat:

Mai am putin termin clasa 12 si am o problema sa zic asa. Pana acum nu am avut nicio prietena, nici in generala sau acum la liceu nu prea am avut fete iar cele care sunt au deja prieten sau sunt din alt oras. Cand mi-am dorit sa fiu cu o fata tot timpu am fost refuzat din diferite motive puppy dog eyes.Nu stiu ce sa mai fac simt ca asa o sa fiu toata viata singur. sad

9 răspunsuri:
| dydy21 a răspuns:

Nu iti face griji. Esti doar timid. Fiind un baiat inteligent si cu bun simt fetele s-ar putea sa te ia de fraier. Nu se intampla intodeauna. Depinde si pe cine ai incercat sa cuceresti. (spre exemplu mie imi plac baietii mai timizi... imi place sa ii "educ" tongue) Pastreaza-ti bunul simt dar combina-l cu putin curaj. Fii surprinzator si sigur vei reusi.

| geoka23 a răspuns:

Tu crezi ca vei fi toata viata singur? poate nimic de spus Dar sa-ti spun ceva nu pre-a esti sigur pe tine asa e? vad ca prost nu esti ai ajuns in clasa a-12 si asta e un lucru bun.eu iti spun sa ai m-ai multa incredere in tine, si sai dai inainte cu tupeu cineva acolo e pentru tine si te asteapta credema.Nu te necaji ca nu este problema la tine ci problema e la ele.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna sa-ti zic pe roamneste "fiecare buruiana are umbra ei"asa si cu tine, nu intra in depresie ca nu o sa-ti gasesti pe nimeni si ca o sa fii singur, o sa gasesti pe cineva la momentul potrivit

| Borsko a răspuns:

Poti sa gasesti pe cineva si pe mai tarziu.
Totusi m-am obisnuit cu ideea de a fi singur si nu mi se pare teribil big grin Dar nici sa ai o familie si o casa a ta nu e rau deloc happy

| ZzP1nG a răspuns:

Probabil ca esti mai ca mine mai timid, tie rusine sa le spui anumite chesti, fii infipt du-te la ele mai cu tupeu... acum depinde si de fata. daca e una mai cuminte invit-o la o plimbare in parca da nu pe vremea astabig grin mai bine la un film. Bafta sper sa te descurci

| MihaiRoman a răspuns:

Ttotul ce se zice aici e ceva ce te poate incuraja, nimic mai mult. Totul consta in actiune. Daca stai prea mult pe ganduri, gandurile o sa te atace in continuu. La treaba!

| iulyrapidistu a răspuns:

Salut
Eu sunt in clasa a 9a
Si eu am spus ca voi ramane singur toata viata dar nu s-a intamplat asta
Incearca sa vorbeati cu o fata sa deveniti amici buni
Sa o faci sa se indragosteasca de tine
Si pe urma sa actionezi

| withoutname29 a răspuns:

Buna. Stii cum se spune, ce-i al tau, e pus deoparte! Încă nu ai găsit persoana potrivită, care sa te pretuiasca pentru ceea ce ești. Ai răbdare, ca exista cineva si pentru tine.

| lumpy333 a răspuns:

Daca esti urat nu te place nimeni daca esti frumos fetele nu se mai dezlipesc de tine eu cred ca esti frumos si destept!