| facebookc a întrebat:

Maine fac 14 anisori dar parintii suntt foarte religiosi si nu vreau sa auda de petrecery sa ma lese si pe mine la discotecaa de bauturaa de muzica data la maxim de prietenii de frumosa vecina nici macar un cadou nimic nu ma lasa sa facc sad si totusi i ziua meaa vi se pare normal? asa sunt si alti parinti? sau doar ai meii intrebarea am vrut sa o pun la adolescenti da nu a merss

14 răspunsuri:
| anabelisa a răspuns:

Pntru varsta ta nu e recomandat sa incepi de pe acum cu discotecile, bautura pentru ca consecintele pot fi grave.
Ma intreb totusi ce va determina sa ganditi astfel? La varsta voastra ar trebui sa va preocupe alte lucruri mai frumoase, care sa va modeleze personalitatea si modul de gandire intr-un sens pozitiv, nicidecum negativ.
Ar fi indicat o iesire in parc sau la un suc cu prietenii(ma refer in general).
Crezi ca daca iti vei pierde noptile prin cubluri vei creste in ochii celorlalti.Cunosc nevoia de apartenenta la un grup, unde se impun anumite reguli si esti nevoit sa faci ceva special pentru a fi acceptat.
Totusi mai bine iti ocupi timpul liber cu altfel de activitati(sport, canto, pictura etc.), decat in compania unor persoane care te pot influenta in rau.
Vei avea numai de castigat!

| BiuL a răspuns:

Nu te supara pe mine, dar la halul in care scrii nici eu nu te-as lasa la petrecerii daca as fi mama ta. Mai du-te pe la scoala sa mai inveti nitel romana si apoi sa iti stea gandul si la petrecut.

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand La MULTI ANI pentru ziua ta!
Am varsta la care iti pot fi mama si iti atare.Imi dau seama ca la varsta ta vrei sa te distrezi si sa fii alaturi de prieteni.Dar de ce in discoteca? Sunt destule pericicole acolo si multe tentatii..Mai ales ca se consuma si alcool.Lasa petrecerile in dicoteca 2-3 ani..Mutumeste-te ca esti sanatos, ai parinti grijulii care te iubesc. Daca situatia financiara o permite poate parintii tai vor face o mica petrecere acasa unde sa-ti inviti doi -trei prieteni sau colegi.
Eu nici la 18 ani nu mi-am petrecut ziua de nastere in club.

| Dariusuu a răspuns:

Eu nu te lăsam nici la 16 anișori, apoi 14?

Ieși la un suc cu prieteni tăi și ai terminat.

Mulți înainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau frate, oricum la multi ani, demonstreaza-le ca pot aveam incredere in tine si ca un baiat trebuie sa infrunte realitatea cruda a vietii inca de la varste fragede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Asta este, nu ai incotro.
Nici eu la 14 ani sa stii ca nu am umblat prin discoteci, cu bautura, petreceri, nu!
Si uite ca nu am crapat, mai asteapta 4 ani, vei fi major, iar atunci te vei putea distra cum vei dori tu.
Te pup si la multi ani!

| PanaceuUniversal a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar nici eu cand eram copil ca tine nu ma duceam la discoteci si nu aveam petreceri. Mergeam cu parintii in oras, si spre seara aveam o mica petrecere in familie!
Categoric ma bucur ca asa a fost, si nu am avut parte de tampeniile vietii la varsta atat de frageda!

| javiga a răspuns:

Salut,multi inainte,frate fi atent daca parintii sunt religiosi si vrei sa te distrezi de ziua ta cu prietenii,intri pe youtube,si scrii asta ''pocaitii-hristos este in control'', lasi melodia la maxim daca ai sistem daca nu in boxe, si dupa aia manele pe sistem, sau ce asculti tu, sau alta varianta daca vrei sa fie o zi linistita o rogi pe mama ta sa iti faca un tort, o prajiutra ceva..iti chemi prieteni si asta este!

| Alexaaxc a răspuns:

La multi ani!
Le-ai demonstrat ca meriti asta? Ca pot avea incredere in tine? Raspunde-ti la intrebarile astea doua si apoi vei fi lamurit.

| Georg13 a răspuns:

Nici eu nu mi-as lasa copilul si nu cred ca ar face-o un parinte care este normal si responsabil.La 14 ani esti inca micuta.Crezi ca daca iti faci buletinul, gata? Bautura, discoteca, petreceri, muzica data la maxim..prea mult pentru varsta ta.Cel mult o petrecere intre prieteni cu muzica tare daca vrei, si eventual sa doarma cateva fete la tine.Toate astea sub supravegherea unui adult.Nimic mai mult.Gandeste-te:daca asta vrei la 14 ani, la 18 ce o sa mai ceri?

| malina1111 a răspuns:

La multi ani! am un frate care si el a vrut sa faca acest lucru! Mama si tata i-a dat o sansa! si cand a venit de la club a avut un ochi umflat si il durea rau mana! Habar nai cat este de periclos la club! La club se intampla numai chesti rele! acolo sunt hoti, batausi criminali! si plus ca nu este bine sa ai muzica data la maxim pentru ca apoi nu o sa mai auzi deloc! mai bine fa-ti ziua de nastere cu familia ta si prieteni tai! multumesc pentru intelegere! funda?

| AlinaValentina97 a răspuns:

Bautura la 14 ani? Logic ca mama ta nu te lasa, si mai pui si intrebari.

| AnndaD a răspuns:

Petreceri, băutură, muzică la maxim la 14 ani? Înţeleg de ce mama ta nu te lasă să-ţi faci ziua -_-