| RobertG101 a întrebat:

Metode bune de a agata fete romance in Germania? Acus ma mut acolo si as vrea sa caut viitoarea partenera acolo. O sa stau in satul Mettenheim cu deschidere spre alte orase.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu este asta metoda cea mai buna pentru a scapa de plictiseala. Solutia este sa iti gasesti un hobby, sa fii ocupat cu ceva mai bun decat de a agata fete.
Daca vei merge la biserica vei gasi romani acolo; dar sa fie biserica de romani.

| xerxes1 a răspuns:

Probabil una care si ea este la agatat.

| Nilsson a răspuns:

Fetele usoare se agata, femeile se cuceresc!
Nu e chiar atat de simplu sa gasesti pe cineva, de cele mai multe ori poti sa cunosti o persoana dintr-un cerc de prieteni comuni sau la serviciu.
Mai poti sa incerci si online, sunt pe Facebook grupuri de romani din anumite orase sau tari, sau la vreo biserica, dar nu acesta trebuie sa fie scopul principal daca mergi acolo.

| Betty12345678 a răspuns:

Ecact cum le agheti si in Romania, pe sarma.

| alin1317 a răspuns:

Simplu. Te duci la ele le vb in engleza si ii mai adaugi cate un "fa" romanesc:-)))
Exemplu "do you speak english fa?" Iar dupa te descurci tu(dar din cand in cand ii mai adaugi un cuvant romanesc)
Ps: glumesc, habar nu am
Cius :-)))