| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pierdut persoana pe care am iubit-o cel mai mult
am fost idiot si am indepartat-o
nu stiu ce sa fac.
acum ea ma uraste enorm, dar eu nu pot sa renunt la ea...
o iubesc prea mult
nu stiu ce sa fac. ne-am iubit atat de mult incat nu va puteti imagina si inca o iubesc si i-am jurat ca o voi iubii orice ar fi.
problema e ca nu a fost doar ceva ce am zis, a fost ceea ce stiam ca va ramana asa mereu, dar acum ea ma uraste si sufera pentru ca si ea mai tine la mine.
nu stiu ce sa fac.
Sa incerc in continuare sa ii caut iertarea si sa ne impacam, in ciuda faptului ca ea sufera din asta sau sa renunt, ca poate ii va fi mai bine fara mine?
nu vreau sa renunt la ea, dar nici ea sa sufere. straight face
in seara asta practic am avut o ultima discutie.
sa continui sau sa mai incerc?
o iubesc neimaginabil de mult si as face orice pentru ea, dar nu vreau sa sufere din cauza mea...

Răspuns Câştigător
| Katy20Kaithleen a răspuns:

Daca o iubesti, mai incearca. Iti garantez ca daca si ea te iubeste...Nu ii va fi mai bine fara tine:* Ai incredere si cauta sa te impaci cu ea, spune`i ca nu vrei sa o pierzi, caci ar fi o mare greseala. Promite`i ca nu o sa o mai facis a sufere, dar sa te tii de promisiune! Multa Bafta!

11 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

Stii povestea ta imi aduce aminte de un serial.Era acolo un baiat cu o tumoare pe creier, si, ca sa nu o raneasca sau sa o ingrijoreze prea tare, s-a dspartit si s-a indepartat de ea, crezand ca face bine.De fapt doar a facut fata sa sufere si sa planga.Nu fa aceeasi greseala, incearca sa o aduci inapoi la tine. Spune-i ca-ti pare rau, in fiecare zi, insista.Incearca s-o recuceresti, sa o faci sa-si aduca aminte de voi doi, de clipele frumoase petrecute impreuna; arata-i ca poate sa aiba incredere in tine din nou.Succes ♥

| PisicaAristocrata a răspuns:

In orice cuplu exista probleme, dar daca exista dragoste, se poate trece peste aproape orice.

| 9dianaa a răspuns:

Buna!:* In aceasta situatie, daca tu chiar o iubesti si ea te iubeste caut-o, ca sa vada ca tie iti pasa... Spune-i ce simti pentru ea iar daca ea simte la fel bineinteles ca va accepta sa va impacati :*, daca vei fi din nou in compania ei si o vei ajuta sa treaca peste, evident ca nu o sa mai sufere.:* Mult succes!

| neutrino a răspuns:

Domnia si prostia se platesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarăşi văd cuvântul ură şi mi se face pielea găină! Nu are cum să te urască!
Te iubeşte.O iubeşti! De ce să renunţi la ea pentru lucruri mărunte sau pentru că v-aţi certat des sau alte lucruri!?
Nu toţi au ocazia de a iubi şi de a fi iubiţi la rândul lor! Tu eşti noroc.Profită de asta şi nu cumva să renunţi!
Du-te la magazin.Cumpără o cutie de ciocolată, rupe o floricică din grădină, du-te la ea acasă sau invit-o la plimbărică şi sărut-o! Dacă refuză, ţine un discurs de 10 minute despre voi, despre ce simţiţi şi nu se va opune! Ai spus relaţia voastră a fost specială şi că iubirea a fost intensă! Nu are cum să dispară în câte zile, săptămâni, luni aşa ceva.

Hai, i-aţi tălpăşiţa şi recucereşte-o!

| stpu a răspuns:

Uneori trebuie sa acceptam ca exista un final, poate pentru cele mai frumoase lucruri din viata noastra. http://www.youtube.com/watch?v=5t5qY_xqQaM

| rino90 a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru ajutorul acordat!
A fost pentru prima data cand TPU a avut un impact atat de mare...
M-a primit inapoi si acum sper sa nu ma mai paraseasca niciodata, pentru ca stiu ca ea e cea care vreau sa fie langa mine!
Sper doar ca si ea sa ajunga la aceeasi concluzie tongue
Multumesc!

| BlueDunhill a răspuns (pentru rino90):

Ma bucur din suflet pentru voi...Multa bafta si avezti incredere unul in altul :*:*:*

| BlueDunhill a răspuns:

Daca tu spui ca si ea te iubeste inseamna ca ai facut ceva rau din moment ce ea numai este langa tine

Fa tot posibilul sa ii demostrezi ca o iubesti cu adevarat si ca nu ai de gand sa mai gresesti

Cucereste-o din nou..Si totul va fi ok nu te lasa batut nu se merita sa pierzi totul din cauza ambitiei

Pentru ca intr.o zi te vei intreba "Oare daca luptam eram impreuna?"...

Multa Bafta :*Nu Renunta

| deealovesyou90 a răspuns:

Toti spuneti asta spuneti ca nu vreti sa ne raniti atuncii ai incredere in decizia pe care o vei lua eu zic sa nu renuntii la eu eu sincera sa fiu st sigura ca vei lua decizia corecta

| Greekey a răspuns:

Frate, o sa iti pierzi timpul pentru o fata care iti spun ca nu te iubeste daca ea renunta la tine. Femeile trebuie tratate ca toti oamenii, daca vrei sa te faca sclavul ei poti sa te ti dupa curul ei mereu sau poti sa fi barbat si sa o lasi si sa vezi cat de bine iti va fi fara sa te gandesti la ea.