| CrazyKiddd a întrebat:

Minunat...parintii mei s-au certat...totul a inceput cand tata i-a zis mamei sa ii incarce telefonul bunicii mele(mama tatalui meu)cu 2 euro.Si mama a exagerat(nu e vorba de bani)si s-au certat.Nu e prima oara cand se cearta pe tema asta, dar acum s-au certat destul de tare sad

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Sper că aceste informaţii te vor ajuta să găseşti o soluţie.
http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102008124

Cele bune.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invata de la ei sa nu stai cu soacrata in casa sa nu patesti aceeasi belea ca aia

| PedoBarbie a răspuns:

Şi afurisita de întrebare care e?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca strang o gasca de periculosi si venim sa-ti batem parintii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit pe la tine si vad ca ai 13 ani si-un pic,esti posesoarea unui motan si posibil si a unui husky…
Si-am mai vazut ca iti place sa lesini cand iti faci analizele la sange.Zic asa, pentru ca am vazut ca de distrai nu gluma in timp ce ne povesteai despre asta.E clar deci ca esti o alintata si asta e un lucru ``minunat``.Si iti spun asa:lasa-i pe ai tai sa se certe, ca oricum n-ai ce sa faci si mai stai cu noi pe aici sa mai uiti de suparari. Eventual povesteste-ne daca se intelege motanul ca cainele si daca invata unul de la altul chestiile specifice lor, cum ar fi primul sa faca pipi pe cauciucurile masinilor, iar celalalt sa prinda soarcei si sa se catere in copaci.Si cum se da jos, ca asta e marea dilema, fara sa mai trebuiasca sa suni la 112…
Si fii barbata!

| zaratu a răspuns:

In orice casnicie mai sunt certuri grave, dar acuma ca este 1 martie sa ii cumpare tatal tau mamei tale tau un buchet de trandafiri si un martisor si se vor impaca, sa imi spui daca a mers.

| CrazyKiddd explică (pentru zaratu):

I-a luat aseara si peste o ora dupa ce i l-a dat s-au certat...

| MDenisee a răspuns:

Trebuie sa te linistesti, se vor impaca nu o sa tina mult cearta, stiu din propria experienta, asa sunt adultii, complicati, nu te mai panica, bafta

| DanielaFD a răspuns:

Spune-le pur si simplu ca nu iti place sa ii vezi cand se cearta. si vrei sa petreci timpul cu ei mai mult... poate asa nu se vor mai certa, cine stie thinking

| RosyInferno a răspuns:

Poti sa te duci la ei si sa le spui ca totusi tu auzi si ca te deranjeaza, ca certurile lor se rasfrang si asupra ta. Apoi, poti sa le,, bagi" si chestia cu: in ziua de azi, sunt alti oameni care au probleme si mai grave decat atat si nu se cearta ci sunt impreuna in toate. Voi de ce va certati ca prostii din motive stupide?
Sper sa fie bine. si sa incete o data si pentru totdeauna.

| DanXtrem a răspuns:

Si cu ce doresti sa te ajutam?happy