| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Nu am curaj sa mai abordez vreo fata nici pe internet, nici in viata reala, ma cuprinde o anxietate foarte mare de cand am avut cateva experiente naspa si una care m-a marcat in care ma tineam de o fata care eram indragostit si îi scriam, îmi dadea seen cand o intalneam in viata reala incercam sa vorbesc cu ea si ea ma lua la misto si nu parea interesata. De atunci nu mai am curaj deloc sa vorbesc cu o fata fiindca e probabilitate sa patesc la fel. Ce sa fac?

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Primul pas: nu aborda "femei" prin internet!
Schimba-ti telefonul pe unul cu butoane si intalnirile stabiliti-va personal!

| darrio2007 a răspuns:

Dar exista si probabilitatea sa iti gasesti o fata care nu se comporta asa.
La asta te-ai gandit?

| MarianWLF a răspuns:

Greseala a fost a ta cand ai insistat sa te agati de o persoana care nu te voia, dar nu trebuie sa o vezi pe ea in orice fata, probabil ti-a lasat impresia ca daca persoana respectiva nu te-a vrut, nu o sa te vrea nici una, ceea ce e complet gresit.
Ramai blocat in trecut de asta simti anxietate, iti induci singur gandul ca o sa iasa rau inca dinainte sa initiezi conversatia in sine, iti tai singur craca de sub picioare. Cand vrei sa vorbesti cu o fata uita ce a fost in trecut, ce ai patit cu alta, ai in fata ta o persoana complet noua, sansa sa incepi ceva de la 0 asta insemnand ca nu exista probleme fiind un inceput de conversatie, nu mai inventa acele probleme care nu iti aduc nici un beneficiu, fa-te constient de vocea ta interioara care e setata pe negativ si iti dicteaza constant scenarii negative, si pune-i lacat la gura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiind ca e probabilitate sa pațesc la fel. Dacă așa spui tu, așa o să fie. Spune invers și va fi invers.

| dullcat a răspuns:

Buna.E foarte daunator pentru psihic si suflet sa privesti lucrurile astfel, sa te raportezi la viitorul relatiilor amoroase numai din perspectiva ingusta a unei singure experiente care n-a mers bine.La fel de bine poti spune ca exista o probabilitate sa nu patesti la fel.Si cum afli? Pai te duci si vorbesti cu alte fete, deoarece sunt si ele oameni, nu vin de pe alta planeta si nu sunt toate nesimtite.

Tot circula povestea asta si poate te prinzi care-i atitudinea pe care si tu trebuie sa o ai dupa ce o citesti:
https://www.descopera.ro/......n-practica

Bafta!

| sammie a răspuns:

Fa-ti un viitor frumos, invata si i-ati un serviciu care sa te faca plin de bani si atunci o sa vina si fetele destepte la tine.

| mont a răspuns:

Stai linistit poti trai bine-mersi si fara iubita, nu e o tragedie ca nu ai, nu toata lumea are partener(a). Iar amici poti sa iti faci si altfel.

| Anonimulantisocial17 explică (pentru mont):

Pot trai si fara si traiesc dar sunt foarte nefericit si tanjesc dupa o relatie nu e chiar asa si mai ales in ziua de revelion am plans ca a mai trecut un an si tot singur am ramas.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Incearca sa fi fericit si fara relatie, o sa vezi ca se poate. Altii sunt singuri si 10 ani si nu e o problema happy

Răspuns utilizator avertizat
| LaviniuA a răspuns:

Baiete fii atent aici. Ce iti zic eu nici dating coach nu iti zice.
1. Postura. Mergi frumos in mall. La cabinele de proba gasesti ditamai oglinzile. Te observi din toate unghiurile.
Daca e postura proasta, faci exercitii kineto 30 minute/zi si in cateva saptamani esti ok. (gasesti pe YT exercitii, le faci usurel fara sa fortezi).

2. Fața. Daca ai barba lipsa pe ici colo, atunci rade-te ca e gretos. Daca sprancenele sunt stufoase, penseaza-te si tunde-le acasa (nu le subtia si arcui ca femeile).
Frizura sa fie normala, fara sa iasa in evidenta. Tunde-te o data la 4-6 saptamani. Valabil si pentru sprancene.
Nu iti baga belciuge si alte minuni pe fața, ca astea sunt pentru aia care vor sa para macho.
Oglinzile si lumina de la cabinele de proba te ajuta din nou.

3. Corpul. Nu e nevoie de muschi in exces, ca nu toate fetele cauta asa ceva. Doar putin pe piept, abdomen si brate. Faci acasa exercitii usoare o data la cateva zile. Daca ai burta mai taie din dulciuri si fast food.

4. Interior. Ai grija la tampeniile care apar pe net/tv, influenceri, bombardieri, siliconate, experti in tot si toate. Nu te inconjura de persoane care urmaresc asa ceva. Daca ai prieteni retardati, mai cauta prin alte locuri (tenis, sah, muzica, fotografie, literatura sau gaseste-ti alt cerc).

Nu te uita la fete dezbracate, nici macar fete imbracate provocator. Imaginile de pe ecran nu sunt acelasi lucru cu persoanele reale. Masturbeaz-te rar sau deloc, ca sa nu te debilizezi.

Studiaza cateva domenii care te intereseaza. Altfel o sa fii cap sec si n-ai ce scoate pe gura.
Ai grija cum suna vocea. Inregistreaza-te si daca e de copil, fa-o sa sune bine. Daca ai voce macar putin, incearca sa canti.

Socializeaza cu fete si baieti ca sa te obisnuiesti.
Intra in vorba cu straini si straine pe strada ca sa inveti sa vorbesti cu necunoscuti (autobuz, strada, ceri diverse informatii).

Inainte sa interactionezi cu o fata vezi sa fie starea psihica buna. Poti sa asculti muzica, sa canti sau sa te relaxezi/meditezi. Eventual ceri ce ai nevoie de la cel de sus sau zana maseluta, depinde in cine crezi.
Relaxat, natural, zambesti cand e cazul, fara sa arati ca doresti ceva de la ea. In primele minute nu stai cu tot corpul inspre ea ca sa nu o intimidezi (langa ea, nu direct in fata ei). O privesti in ochi ca sa vada ca ii acorzi atentie si o respecti.
Te intalnesti cu scopul de a o cunoaste si atat. Daca merge bine si va simtiti bine amandoi lucrurile vin de la sine mai departe.
O sa iti dai seama singur daca e interesata sau nu. Daca nu e, atunci nu iti mai pierde timpul si energia cu ea. Probabil isi acorda timpul altei persoane si tu ar trebui sa faci la fel.
Nu exagera cu cautarea unei relatii. E nevoie de multa energie si o anumita stare psihica pentru asa ceva. Deci mai rar si cu pauze.

| SkandallKamataru a răspuns:

Apuca-te de sala si ingrijeste-te, tunde-te, aranjeaza-te, imbraca-te cum trebuie.
Cel mai probabil ai un aspect neplacut si nu emani deloc masculinitate, fiind foarte firav.

| Ilovedinero a răspuns:

Frate, e destul sa arăti decent Nu toate fetele o sa te placa, nici macar noi intre noi nu ne agreem, nu te astepta sa te placs.Nu sta coada dupa ele, focuseaza-te, vezi in ce mod reusesti in viata si vin singure. Daca vezi ca una ar avea sanse sa te placa si iti place si tie de ea, ok, bafta insa nu iti pierde tu timp din viata pentru niste fete de genul

| Filicasofia a răspuns:

Cred ca nu faci alegerea corecta, trebuie mai întâi sa vezi dacă aveți multe lucruri în comun și exista compatibilitate, dacă exista, atunci fata nu te va refuza sa ii fii prieten.

| Fkz_Alex_1995 a răspuns:

Caută pe yt Arta seducției, te învață acolo cum sa procedezi cu fetele