| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Pace si bine,TPU! Am o intrebare,pentru cei care au inceput liceul anul asta? Voi cum va intelegeti cu colegii de liceu,mai bine,mai rau decat cu cei din generala? Aveti colegi noi? V-ati adaptat liceului,profesorilor? Aveti uniforma sau aeti liber sa va imbracati cum va taie capul? Si apropo,aici,pe TPU mai sunt copii din Onesti, de la liceul teologic Fericitul Ieremia?

Răspuns Câştigător
| roxane2spk a răspuns:

Buna happy eu nu am inceput liceul anul asta, sunt a 12...
vroiam sa iti zic in mare la ce ai putea sa te astepti din partea colegilor
in liceu o sa te intelegi bine cu ei, daca esti pe aceeasi unda cu genul lor, dar daca nu iti va fi mai greu, pentru ca la liceu deja esti mai mare, in generala erati mai toti prieteni pentru ca erati mai mici si nu conta atat cum te imbraci sau genul de muzica ...acu is alte vremuri.
sper sa te descurci la liceu, si cu profesorii nu iti fa mari griji, multi numa dau din gura si atat.
Bafta! happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci am unceput liceul si pot spune ca ma inteleg bine cu colegi fata de ani trecuti marea majoritate din colegi sunt noi este bine de purtat uniforma nu port!

| wforweirdo a răspuns:

Eu sunt in a10-a,dar totusi raspund. Ma inteleg mai bine cu astia decat cu aia din generala. Da, un coleg nou, dar il cunosteam dinainte sa se transfere. Da ma. N-avem uniforma, inca.
Intrebare:La inceput ai zis ca intrebarea e adresata bobocilor, atunci cum poti sa intrebi daca au colegi noi?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru wforweirdo):

De multe ori se intampla ca unii colegi din generala sa fie colegi si la liceu, sa existe grupuri compacte venite de la aceiasi scoala generala

| TheAvenger a răspuns:

Da,am început liceul anul ăsta.Colegii de liceu îs foarte ok.Cât despre colegii de clasă, am o părere momentan neutră. Nici bună, nici rea.M-am adaptat foarte bine liceului..deja în 2 săptămână am ajuns să cunosc juma de liceu. Uniformă am, dar n-o port.

| adorciocolata a răspuns:

Ma inteleg foarte bine cu noii mei colegi. Nu am apucat sa discut cu toti inca, dar sigur voi avea ocazia. Ma inteleg cam la fel de bine cu fostii colegi, poate chiar mai bine. Inca nu m-am adapat cu profesorii, dar sper sa ma inteleg si sa colaborez bine cu ei. Si da, port uniforma.

| 0Denis0 a răspuns:

Desi am o personalitate mai timida si prin asta ar rezulta o durata mai mare de acomodare totusi inca din prima zi ( sunt clasa a 9-a) m-am inteles bine cu toti nu am avut probleme.

| arekussa a răspuns:

Salut, pai in clasa a 9-a la inceput e destul de greu cum e si pentru mine insa te acomodezi pe parcurs. La inceput de obicei conversezi mai mult cu colegul de banca dar apoi te obisnuiesti si poti vorbi cu oricine din clasa. La mine e cazul sa ma inteleg mai bine cu colegii de la liceu decat cu cei de la generala iar profi sunt rai la inceput ca vor sa-ti arate cine e seful dar daca vad ca inveti si esti interesata de ce predau ei nu va mai fi nicio problema. Mult succes in clasa a 9-a!