| ioana_5009 a întrebat:

Parintii mei sunt divortati... tatal meu nu sta deloc cu mine si mama e mereu plecata... este normal?

13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu este normal.Asta este drama copiilor ai caror parinti se despart. Normal ar fi ca parintele la care ai fost incredintat sa se ocupe de tine. Poate ca este plecat la serviciu, si atunci nu prea ai ce sa faci! Depinde si cati ani ai tu si cat poti sa-ti faci program singur!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu ai spus ce varsta ai, si daca parintii sunt divortati cu cine stai...
Poate au un serviciu care nu le permite prea mult timp liber, incearca sa vorbesti cu ei, poate rezolvi aceasta problema.

soothe
| soothe a răspuns:

Spune-i ca i-am zis noi ca nu este "normal" de loc. Oricum, cauta-i prezenta si ofera-i sa il ajuti. Spune-i ce ti-ar place sa auzi tu de la el. Barbatii sunt mai cioturosi. Ai sa fii surprinsa ca ai sa ti-l apropii. Iti tin pumnii. Incearca cateva luni, nu numai 1- 2 zile. Te asteptam la 1 iulie cu vesti bune! Mai vorbim! Nu te lasam noi asa!

| Mya a răspuns:

Parintii tai sunt cam iresponsabili.Ar trebui sa le spui ca te simti neglijat, poate isi vor da seama ca gresesc fiindca nu se ocupa de educatia ta. Dar fiindca te gandesti la asta, am incredere ca te vei descurca si vei face ceea ce e mai bine pentru tine.

| mihai_1757 a răspuns:

Si parinti mei sunt despartiti.

| Kitty a răspuns:

Nu, nu e

| multimoak a răspuns:

Ooooooooooooo! Eu nu stiu cum sa fac sa raman singura mai mult timp in casa si tu ii vrei in casa? Facem schimb? pls big grin

| CudiDaKid a răspuns:

Nu este normal straight face Ar trebuie sa iti gasesti o prietena foarte buna in care sa ai incredere si sa poti vorbi cu ea orice ca si o sorabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ce sa spun? Nu prea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este normal dar gindeste pozitiv, ai puterea sau mai mult, ai ocazia sa razbesti singur, singur singur. Ce poate fi mai inaltator?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca e si un lucru bun sa te maturizezi, devii mai responsabil, desi nu stiu cati ani ai. si nu o sa te impiedice nimeni sa te joci in timpul asta, dar daca vrei te poti organiza mai bine si o sa-ti prinda bine. crede in tine, daca ceilalti si-au pierdut credinta.

| andrei1555 a răspuns:

Parintii tai poate sunt indragostiti de altcineva.

| superbabbyy a răspuns:

Nu este normal dar e bine ca poti sta toata ziua la calculator