| anonim_4396 a întrebat:

Parintii prietenului meu nu sunt de acord cu relatia noastra.Am incercat sa vorbim cu dumnealor, insa nu vor sa ne asculte parerea.Noi la vara dorim sa ne mutam impreuna.Problema e ca prietenul meu le-a zis ca nu mai suntem impreuna, deoarece mereu se certau ca nu a pus punct relatie.Eu nu sunt de acord ca sa tinem relatia ascunsa.Ma gandesc ca va iesi mai rau cand vor afla ca ne mutam impreuna, stiind ca nu mai exista "noi". Si cred ca imi vor reprosa mie ca din cauza mea, baiatul lor i-a mintit.Acum ce e de facut? Eu nu sunt de acord cu parerea prietenului, iar el nu e de acord cu a mea.

Răspuns Câştigător
| corina_7117 a răspuns:

Daca nu o sa puna piciorul in prag acum prietenul tau sa le spuna ca sunteti impreuna si ca nu are de gand sa se desparta de tine din cauza lor pentru ca el te iubeste si ca isi doreste sa fie cu tine, parintii lui mereu vor interveni intre el si tine sau intre el si oricare fata ar veni dupa tine.Pana la urma parintii au si ei o limita de a se baga in relatiile copiilor lor si au acest drept pe deplin doar in momentul in care cunosc ideaproape persoana respectiva si au argumente pentru a demonstra ca nu e cea mai potrivita pentru copilul lor, altfel nu au nciun drept...>>NU JUDECA O CARTE DUPA COPERTA

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Tu ai dreptate! --- el si procedura lui( ca sa nu-i spun minciuna! ) mi se par infantile! --- daca-s fi in locul tau as pune punct relatiei cu-n barbat "de gelatina "! Mai gandeste-te!

| ELLSSA a răspuns:

Luptati pentru relatia voastra daca va iubiti cu tot sufletul.O iubre adevarata trece prin multe. Discuta cu el daca se poate si de 10 ori pana ajungeti la o parere comuna. Iubiti-va mult!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Sigur ca nu esti de acord sa tineti relatia ascunsa, doar nu TU te certi cu parintii in fiecare zi. Ce sa-ti povestesc, iese mai rau, ce-o sa-i faca, o sa-i ia boii de la bicicleta? Muta-te cu el si gata.

| anna01 a răspuns:

Depinde de varsta daca opozitia parintilor este indreptatita:aveti peste 18, 20 de ani? Deja va planificati viitorul? In general, nu este foarte bine pentru cuplu daca SI relatia cu parintii este deteriorata. Poate totusi ar trebui sa va ganditi si la motivele lor si ce se ascunde in spatele lor.

| Updew a răspuns:

Dificila situatie. Inteleg punctul lui de vedere si il inteleg si pe al tau. Eu, personal, probabil ca daca a-s fi fost pusa intr-o astfel de situatie, m-as fi gandit de doua ori daca a-s vrea sa fiu cu acest barbat sau nu. Ideea este ca el a ales o minciuna din comoditate. Daca in fata unei astfel de probleme reactioneaza asa, nu te intrebi cum va reactiona cand vor incepe lucrurile serioase (convietuitul, casnicie, copii).
Acum. poti incerca o apropiere cu parintii lui. Cumpara ceva dragut si infiinteaza-te la usa lor. Este in mana ta sa alegi a fi corecta. Exista posibilitatea ca ei sa aprecieze asta ori nu. Un risc trebuie sa ti-l asumi.
Iti doresc bafta si curaj!

| Ioanantonia a răspuns:

Defiecare dfata cand este o relatie tinuta ascuns.sau la departare. apaar multe certuri,ba ca mi-ai asuns asat,le dai si mai multe motive sa nu mai fiti imprena, asta vrei? convinge-l sa le zica si sa-si-o ia inima in dinti si sa va mutati, doar nu o sa stea la vesnicie cu maicasa si taicasu happy

| UninspiredName a răspuns:

Ce e de facut.ce vreti voi ca sa fiti fericiti. duceti'va si locuiti impreuna daca asa trebuie.doar nu o sa vina parintii lui la tine acasa sa iti reproseze cate ceva.si fa cum zice el ca el isi stie mai bine parintii.dar daca sunteti indragostiti nu are dreptul nimeni sa se opuna.
Succes!

| annaliana a răspuns:

Nu prea suna bine ca a preferat sa se "lipseasca"de tine, decat de parintii lui.Trebuia sa-i puna la punct, sa fie mai radical. Daca va mutati impreuna si va gasesc parintii impreuna ce-o sa mai zica? Indiferent de cat de rau va fi, puneti-va toti 4 la "masa tratativelor"(in felul asta vezi si ce pozitie are prietenul tau fata de tine, cui va tine apararea, cum se va comporta). Apoi vei stii ce e de facut.