| KobraKai a întrebat:

Pentru cei peste 25 de ani, cum procedati daca iubita/sotia e prea atasata de familia ei si vrea permanent sa mearga la ei in vizita si deja devine prea stresanta situatia?

9 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Problema asta nu o am, din fericire.
Prietena mea e din Jamaica și nu mergem decât o singură dată pe an la familia ei.

Dar tu, de ce nu porți o discuție serioasă cu ea, în care să-i explici că ce face ea nu e un comportament prea normal al unei persoane care e într-o relație?
Sau un sfat mai răutăcios. O duci și tu la părinții/familia ta de fiecare dată când merge ea la ai ei. Fără excepție.
O să fie destul de greu, dar măcar vezi ce iese. laughing

| cristimihailov a răspuns:

Eu m-as inscrie la un curs in perioada aceea. In felul asta, se mai obisnuieste lumea cu tine lipsa. Oricum prezenta ta este tolerata, nu necesara.

| Goete a răspuns:

Daca e sotie atunci tu esti familia ei, nu?

| 1997onur a răspuns:

( nu am iubita nici gagica )

daca aveam iubita sau gagica Niciodata nu m-ar fi deranja vreodata asa ceva putea sa si stea cat vrea ia sunt parinti ei este absolut normal sa se duca sasi vada parinti nu inteleg de ce tear stresa asa ceva si cum ar putea sate streseze asa ceva.

| Element2931 a răspuns (pentru 1997onur):

Nu este intamplator faptul ca nu ai iubita si nici gagica.
Ar fi bine sa dai sfaturi atunci cand o sa ai ceva experienta in domeniu.
Vreau sa te vad cand o sa intalnesti si tu o neințărcată care sa stea toata ziua la telefon cu ma sa si la 3 zile sa-i faca o vizita.

| NunuNini a răspuns:

O intreb de ce s-a mai maritat daca vrea sa stea cu mama. Serios vorbesc.

| danieltulcea84 a răspuns:

Dacă nu ai copiii cu ea,dă-i papucii! O să te streseze cu pretențiile ei! Dacă ai copiii cu ea sau chiar dacă nu ai,dar vrei să fii cu ea,deoarece o iubești sincer trebuie să îi spus clar și răspicat că tu ești bărbatul ei și trebuie să asculte de tine și să fie cu tine. Cred că odată la o luna într-un weekend este de ajuns pentru a-și vizita părinții, dacă aceștia sunt bine, sănătoși. Doar dacă părinții soției tale ar fi bolnavi,singuri, neputincioși se poate explica o vizită la ei, săptămânal. Cred că trebuie să te impui ca bărbat, că femeia gândește mai mult cu inima, și mai puțin cerebral, cu discernământ (nu generalizez, dar din experienta proprie cam așa am observat, femeile sunt mai sentimentale, pun suflet și se atașează mult mai profund).

| Ajutor7654 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu trebuie sa ii mai viziteze asa de mult! probabil e inca copilaroasa sau a fost atasata foarte mult de familia ei incearca sa o duci saptamanal pe la familia ei! sper ca te am ajutat

| KobraKai explică (pentru Ajutor7654):

Vorbeste aproape permanent cu maica-sa la telefon si mai si vrea la maxim 2-3 zile să trecem pe la ei. Si sunt la 65Km distanta si consumam benzina pana acolo iar acum cu preturile astea la carburant nu e deloc o cheltuiala mica.