| anonim_4396 a întrebat:

Pentru TPU tonguee voi nu v-au enervat nici odata parinii vostri? Adica ceva de genu". faci asta pentru ca asa am spus eu si asa am facut si eu cand eram ca tine" sau pareri de-alea comuniste sau rasiste sau critici de-ale lor.Sa intrati in contradictie. Vi s-a intamplat vreodata?

Răspuns Câştigător
| alter4ego a răspuns:

Oricariu om i se intampla sa intre in contradictoriu, chiar si animalelor nu numai oamenilor, e ceva normal si firest pentru ca nimeni nu gandeste ca nimeni, toti suntem diferiti cu personalitate diferita, ideea e ca la capitolul parinti-fiica sau fiu este ceva mai delicat, chiar daca ei nu au dreptate legea bunului simt este sa cedam in fata lor, asta pana la o anumita varsta sau pana cand suntem inca pe banii lor si pe spatele lor! iar daca vrem sa ne contrazicem cu adevarat trebuie sa le explicam frumos si sa le demonstram ca nu au dreptate! daca nici asa nu merge.inseamna ca parintii sunt cu adevarat mai speciali.tongue

13 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

De cate ori mi s-a spus de catre parinte ceva - am facut mereu ca ei si astazi le multumesc pentru ca sunt ceea ce sunt datorita lor - parintele nu te invata niciodata nimic gresit ( sau asa ar trebui )

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Da, mi s-a intamplat de multe ori acest lucru.Insa noi,copiii, nu ne dam seama la varsta noastra frageda ca toate aceste sfaturi ni le dau pentru binele nostru, pentru ca ne iubesc si nu isi doresc sa patim ceva.

| KellyGreen a răspuns:

.ce sa le faci daca sunt numai niste ratati?>

| caramela a răspuns (pentru KellyGreen):

Asa ti se pare tie?:o:o parinti ratati? ai avut o deceptie in a ta fam?

| KellyGreen a răspuns (pentru caramela):

\Nu am zis ca mi se par parintii mei ratatii am zis ca sunt ratati ai vostri care foll replici d p vremea lu stabunika. Parintii mei sunt super ok si pls nu mai vorbi fara rost... mersi.

| caramela a răspuns (pentru KellyGreen):

Si tu crezi ca acesti "ratati" vor raul copiilor lor? nu cred, mai sunt si specimene, dar nu cred ca e cazul celor de pe TPU, pentru ca un copil cu asa "ratati"nu isi permite luxul de a avea calculator, laptop, internet si etc...

| KellyGreen a răspuns (pentru caramela):

Oke nu am chef s ma cert si nu vreau doar ca tu nu intelegi ce vreau eu sa spun.

| caramela a răspuns (pentru KellyGreen):

Am zis eu ca as vrea sa ne certam?:O:O nicidecum, voiam sa te fac sa imi explici ce te-a determinat sa folosesti acel cuvant.dealtfel mult prea dur...sunt de acord ca unii parinti nu isi merita acest statut, dar nu e cazul copii; or din aceasta comunitate, puteai sa folosesti si u un cuvant mai putin dur.si app sunt mama si am baiat de 23 de ani, fata de 21.deci am o varsta, si nu sunt tirana cu ei, am stiut si stiu sa ma cobor si la nivelul lor atunci cand e cazul, acum nu prea mai e cazul, dar cand erau la varsta adolescentei, au stiut sa imi ceara sfatul si am stiut sa ma cobor si sa gandesc tipic varstei lor, astazi sunt multumita de felul cum m-au respectat si ne respecta.o zi minunata sa ai...happy

| KellyGreen a răspuns (pentru caramela):

Auzi de ce ne'am contrazis aici, nu puteai sa imi trimit un mesaj in privat? Cred ca era mai oke.

| caramela a răspuns (pentru KellyGreen):

Asa voi face.:* trece supararea?batting eyelashes

| KellyGreen a răspuns (pentru caramela):

A vorbit cineva de suparare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primesc destule critici de pe o zi pe alta de la parinti...Dar nu ma intereseazahappy

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Mda` mi s-a intamplat de multe ori dar asta ee sunt parintii nostri si noi copii lor.Ne iubesc si vor tot binele din lume pentru noi.[...]happy