| Juny0 a întrebat:

Peste trei zile este ziua prietenei mele si petrecerea o face la ea acasa. O sa fie prima data cand ma vad parinti ei. Pentru ea am rezolvat o cu cadoul, dar ma gandeam sa-i cumpar ceva si mamei. Am luat o cutie de raffaello si am pus-o intr-o plasa mica de cadou, dar mi se pare totusi cam. goala asa. Ce as putea sa mai pun? Ma gandeam la o sticla de vin, ceva nici ca pret moderat si sa fie usor de consumat. Ce sticla de vin stiti mai buna si care merge consumata de o femeie?

Sunt constient ca ar fi frumos sa ii aduc ceva si tatalui, dar nu dispun de bani, pana la urma cred ca un gest pentru mama ei ar fi suficient momentan si frumos.

Răspuns Câştigător
| Horusss a răspuns:

Eu zis ca este un vin demisec destul de bun si la un pret destul de acesibil (undeva la 20 de lei), merita dupa parerea mea.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru inceput un buchet de flori alaturi de Rafaello luat este perfect pentru mama ei si pentru tata o sticla de vin demidulce Zestrea Murfatlar Pinot Gris (Murfatlar) este undeva intre 8-15 lei.

| untu a răspuns:

Mamei ei sa-i duci un buchet de flori sau flori de crizanteme pitice in ghiveci, iar tatalui poti sa duci un litru de vin rosu-sangeriu,, Sange de taur" legat cu o funda rosie sau tricolora! Acest vin este ideal pentru barbati, cat si pentru femei!

| Pool77 a răspuns:

Eventual un buchet de flori, sau daca te tii neaparat de vin, atunci personal iti recomand Lacrima lui Ovidiu, momentan e cel mai bun vin baut de mine, la un pret 25-30 de lei.

| christall a răspuns:

Flori neaparat pentru mama ei.

| Horusss a răspuns:

Florile fac minuni, referitor la vin ...eu zic s ii duci un Jidvei.

| Juny0 explică (pentru Horusss):

Ma scuzi, ce parere ai despre Sauvignon Blanc Nec Plus Ultra de la Jidvei?

| Horusss a răspuns (pentru Juny0):

Eu zis ca este un vin demisec destul de bun si la un pret destul de acesibil (undeva la 20 de lei), merita dupa parerea mea.

| Juny0 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Sunt constient ca florile are fii cea mai inspirata decizie, dar eu plec cu trenul de la ora 12 si ajung la 9:30 seara, plus inca jumatate de ora pana la ea acasa. Nu cred ca e o idee buna sa cumpar flori si sa le tin dupa mine atata timp, plus ca e si foarte frig