| andrutzza a întrebat:

Sall all! Ce faceti voi? Am si eu o intrebare si astept cat mai multe pareri...
Ce parere aveti in legatura cu plecarea in strainatate la munca? Adica mai exact a partenerului, credeti ca poate afecta relatia intr-un fel? Pwp

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de varsta fiecaruia, de incredere unul fata de celelalt, de durata relatiei pana in prezent si de durata sederii in strainate, insa poate afecta drastic relatia caci nu va vedeti in fiecare zi, nu sunteti acolo unul pentru celelalt si telefonul nu ajuta prea mult. El poate sa sufere din cauza ca nu esti langa el si te poti trezii ca se desparte de tine pe acest motiv si multe altele ( daca e o fire mai geloasa poate intra la banuieli ca ai pe altcineva; se pot intampla multe lucruri care sa faca relatia sa nu mearga ). Cel mai bine vorbeste cu el mai intai si decideti impreuna.

11 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Din punctul meu de vedere DA ochii care nu se vad. se uita si nu uita. daca e o relatie oficila si tot mai calca in oale. dar asa...

| clauss a răspuns:

Eu unul nu sunt de acord cu aceste relatii, nu le vad sa reziste, mai ales daca sunt la inceput, daca e un copil la mijloc si sunteti de mai mult timp impreuna, va rezista, dar daca sunteti la inceput, cam greu

| emy a răspuns:

In unele cazuri, da, in unele cazuri, nu.Depinde de fiecare, daca e dispus sa stea singur o jumatate de an sau un an, si sa-si astepte partenerul/a sa se intoarca acasa.Depinde de fiecare cat poate sa suporte singuratatea, sa zic asa.Si mai depinde de multe alte lucruri.

| darrio2007 a răspuns:

Daca unul pleaca si celalalt sta cu el numai din interes(banii)va rezista relatia(pe partea financiara). In rest nu prea.Sunt patit.

| andrutzza explică:

Daca vrei mai multe detalii citeste si cealalta intrebare a mea te rog, adica cititi...momentan nu mai suntem impreuna din cauza parintilor nu ca nu ar vrea el, nu poate sa fie independent de ei pentru ca nu are banii lui, e un baiat de nota 10 dupa parerea mea cu toate ca am suferit mult, dar nu e vina lui, mama lui nu ma place si nu ne vrea impreuna, e foarte greu pentru ca nu il pot sprijini decat prin vorbe pentru ca momentan ne desparte distanta, pana incepe faculta, el mai are un an si dupa ar vrea sa plece un an de zile cam asa, sa se puna pe picioare si sa putem face noi ceva aici, ne iubim foarte mult, nu ne-am certat nici macar odata, ne completam unul pe celalalt si suferim mult acum pentru ca e situatia astasad

| Finetty a răspuns:

Depinde de voi. O relatie la distanta pentru un timp poate sa va apropie foarte tare si sa va fie dor unul de altul sau poate sa va indeparteze si sa ajungetzi la despartie vazand viata si fara acea persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-da-si da. Tata e plecat acolo de 10 ani.Il vad o saptamana pe an... e groaznic sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Spune-ne un pic cum este el, este tandru si atent cu tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii care nu se vad...se uita.

| Simona23 a răspuns:

Pentru mine relatiile la distanta nu sunt sanatoase, insa s-ar putea sa fiti printre cei norococi si distanta sa va apropie, cred ca tine cont de voi, poate e o incercare sa vedeti daca va potriviti sau daca sunteti meniti sa fiti impreuna. Discuta cu prietenul/iubitul tau si vezi in ce masura crezi ca o sa te afecteze pe tine in primul rand plecarea lui.

| estera_7938 a răspuns:

Da o poate afecta foarte tare. ajungi sa nu iti mai pese de celalat si sa doresti aventuri cu persoane noi.