| gaby140 a întrebat:

Aveti vreo idee romantica sau nebuna pentru a-mi cere iubita in casatorie, suntem impreuna de un an si vreau sa-mi devina sotie. Funda si/sau vot!

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Am eu o idee destul de frumoasa, dar greu de pus in practica.
O duci undeva legata la ochi [De preferat un lac, un peisaj mirific dar in acelasi timp un loc mai stramt]
Prietenii vostrii sa o intampine cu cate un trandafir de-a lungul caii care o are de parcurs spre tine iar tu sa o astepti in capat cu inelul, te pui in genunchi si ii spui ceva frumos, cum ar fi :

Te cunosc de un an de zile si am trecut impreuna si prin bine si prin rau. Am ramas tot impreuna asa cum as vrea sa ramanem mereu si sa invingem tot ce ni se va pune in cale. Te iubesc enorm si as vrea sa avem o viata impreuna, sa te iubesc mai mult pe zi ce trece pana la 101 ani!
Vrei sa fi sotia mea?

O zi placuta,
http://educatiasexuala.ucoz.ro

9 răspunsuri:
| ioanadanny a răspuns:

Mai lasa sa treaca un pic de timp macar un an, doi.te grabesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar de un an sunteti impreuna? Parerea mea este sa nu te grabesti, mai ai rabdare cel putin un an. Sincer.

| Dianaㄨ a răspuns:

Multumesc pentru funda si sa-mi spui ce a iesit! happy

| gaby140 explică (pentru Dianaㄨ):

Am facut asa cum mi-ai spus...si am reusit! Multumesc mult de idee, ioana a fost super incantata si am hotarat sa facem nunta anul viitor in aprilie...mersi inca o data!

| Dianaㄨ a răspuns (pentru gaby140):

Doamne, cat ma bucur!
Bravo, felicitari, casa de piatra!

| anemona3000 a răspuns:

Sa o chemi la intalnire la care vi cu un prieten dar ea sa nu stie de acel prieten si tu sa te acunzi si sa il pui pe acel prieten sa o ceara el de sotie, si cand ea va da raspunsul sa apari si tu!

| TanyaBeSt a răspuns:

Pai ai putea sa-i pui inelul pe deget dupa ce adoarme, sau sa-i pregatesti o cina romantica, dupa care sa-i faci surpriza desertul+cererea in casatorie sau sa-i dai un trandafir si in el sa fie inelul de logodna, sau sunt o 100 si 1000 de cereri romantice in casatorie, dar ori cum ai face-o pentru ea va fi chiar special, crede-ma, conteaza sa fie din inima
bafta!

| barabau99 a răspuns:

Sall deci uite :Invit-o la un restaurant dupa ce s-a distrat plimbati-va pe undeva unde-i mai romantic si cereo frumos funda?

| NiKyNyc a răspuns:

Eu ti-as propune ca ea cand e plecata undeva(la servici, la shopping) tu sa faci o cina romantica sau comanda ceva la un restaurat(un cordon bleu, fructe de mare-fel principal; desert-tiramisu, amandine, panna cota)si pune lumanari in camera. dupa ce terminati de mancat o ceri in casatorie. nu stiu de exempu sa ii pui inelul in sampanie dar sa nu ii inghita sau sub farfurie.