| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta, sunt insarcinata si nu stiu daca e din cauza hormonilor sau nu, dar de la un timp simt ca sotul nu ma mai iubeste, eu cand i-am spus ce simt si l-am întrebat daca ma iubeste, el a spus că mă iubește. El imi spune ca ma iubeste si ca nu o sa ma lase, dar nu prea il cred si nu vreau sa divortez pentru ca il iubesc. Nu stiu ce sa fac sa il cred sau sa nu il cred

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Adica el iti spune ca te iubeste dar tu nu crezi pentru ca....de ce?
Asta cu banii e o aberatie, sper ca iti dai si tu seama, da?
Daca as avea 1 leu pentru fiecare faza in care al meu a numarat banii...as fi milionara in euro laughing)) si pe ai mei ii numara cand vrea sa faca recensamant sa vada cat bani mai sunt prin casa laughing))

| Bizon95 a răspuns:

Poate DE FAPT, tu nu il mai iubesti pe el daca il vezi in negru
si orice ar fi si ar zice, totusi, tu il vezi in negru
la asta te-ai gandit?!?

si, da, poate sa fie de la hormoni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce te face sa crezi ca nu te iubeste?

| Nimeni12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Înainte imi acorda mai multa atenti dar acum s-a schimbat nu imi mai acorda atentie, azi eram la bucatarie cu soacra mea si ii spusese sa vina cu ea sa faca cumpărăturile, iar eu am rămas acasa si cand il vad ca intra in camera inainte sa plece si numara bani de parca crede că ii iau eu. Mai numără el bani dar nu cand ma lasa singur. Simt ca nu mai are încredere în mine.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Cine ma poate ajuta... "

Nu te pot ajuta, dar o sa iti spun ce cred. Cred (cu toată tăria) ca tu cauți probleme acolo unde nu sunt.

| OrdanKarris a răspuns:

Asteptarile tale de la un barbat sunt penibile si amuzante. Nu-ti mai acorda atentie? Nu e vina lui ca esti tu plina de insecuritati. A acorda zilnic atentie cuiva este obositor, este extenuator, tu ca femeie nu realizezi asta pentru ca tu esti aia care primeste, el trebuie sa ofere acea atentie. Vrei sa ajunga in mormant sau la nebuni cu nevoia ta de atentie? Ti-a oferit acea atentie cand avea omul energia necesara pentru asta, A obosit si el cu atata atentie. El trebuie sa compenseze pentru nesiguranta ta si nevoia ta de atentie iar asta nu trece fara un cost pentru acel barbat. Daca vrei sa-l pierzi, sacaie-l mult cu atentia ta si ai sa-l pierzi definitiv. Eu te-as fi parasit demult, cu tot cu copil sa ma fi sacait asa. Eu am toleranta zero cu femeile care sacaie si necesita atentie constanta. Ori te potolesti ori zbori afara. Se pare ca iubitul tau e mai tolerant, ar trebui sa te consideri norocoasa. Eu te-as fi dat afara demult sau as fi plecat fara explicatii.

Iubitul tau isi face acum alte griji, cum sa fie bine pentru copil, cum sa-l intretina sa-i ofere ce are nevoie, chestii infinit mai importante decat atentia ta. Si da, foarte bine face ca numara banii. Cat despre incredere de ce ar avea cineva incredere implicita in tine? De ce crezi ca noi, niste necunoscuti ar trebui sa te consideram "de incredere"?