| DeeyuAndrei a întrebat:

Cred că o să trec direct la subiect: Iubita mea mă ignoră foarte mult chiar și când nu e supărată. Dimineața când ne întâlnim vorbim, râde dar după câteva ore nici nu mă mai vede. Habar nu am de ce. Poate că vorbesc cu fata pe care o urăște... Oricum fata aia mă urmărește oriunde aș merge dacă o bag 1 minut în seamă.
Nici nu știu ce vrea de la mine, e extrem de posesivă și acum vreo câteva săptămâni am avut o ceartă pe tema asta: Mi-a interzis să mă mai uit la fata aia, să nu o salut sau să îi vorbesc. Până la urmă i-am vorbit, doamne ferește, că doar suntem colegi. Dar în nici un caz să mă apropiu de ea într-un mod "ciudat".
Se uită la mine cu niște ochi dinăia de handicapată încruntată și când îi zic ceva îi e lene să vorbească și dă răspunsuri scurte gen " Nuu" sau "Da...". Ceea ce mă enervează e că ea stă si cu altcineva si râde si sare si când mă apropiu de ea îmi face fața ai de idioată. Mai ales în coneverasațiile prin mesaje are doar nervi. Îi explic ceva să înteleaga, ea: " Bn" sau nu îi raspund în secunda aia "Andrreeeeeeeeiiiii", sau când văd mesajul si nu îi raspund atunci, că îi raspund peste 60 de secunde, ea: " iară dai seen" și pune un emoji cu una care se loveste cu palma peste față.
Plus că nu mai dă nici un semn că mai suntem un cuplu, deci mă jur că nici nu stiu dacă mai suntem împreună sau nu. Când merg la ea sau vine ea la mine si vreau să o sărut pe buze, se fereste, in p*** mea. Înainte nu facea așa, si nu stiu ce e cu fițele astea de un timp incoace.
Ce am de făcut, ar trebui să vorbesc cu ea? Ce ar trebui să îi spun? Cu ca gresit eu?
Tin f mult la ea pentru că ne cunoastem de foarte multi ani, si sunt si un foarte bun prieten cu părintii ei.
Multumesc!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate are pe altul.

| RAY a răspuns:

Ignoro si tu pe ea sa

| GabiDumitrescu a răspuns:

Are balta destul peste. Neext!

| sofisis a răspuns:

Fitele astea le face pentru ca nu joci dupa cum canta ea. Ti-a spus ca nu vrea sa te mai vada vorbind cu fata respectiva iar tu ai ignorat total chestia asta, desi ti-e si tie clar ca tipei aleia ii place de tine. Ma rog, ideea e ca e "pissed off" si se razbuna tratandu-te urat. Nu te inseala. Pur si simplu e putin sucita.

| Emma30555 a răspuns:

La cum o descrii nu prea pare ca ții la ea. Dacă chiar ții la ea încearcă sa vorbești cu ea sa spui ce vrei, ce te deranjează, la voi e rezolvarea, pe site nu poți primi răspunsuri sigure ca nimeni nu știe mai bine ca voi cum stau lucrurile, probabil nici ea nu e sigura de sentimentele ei cum nici tu nu ești, și niciunul nu vorbește de nemulțumirile pe care le are

| HadesSs a răspuns:

Dementa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sã te transforme intr-un specimen ca si ea, indeparteazate o perioadã de ea.
Nu o mai lasã sã te controleze si sã-ti modifice deciziile proprii.

| Jonas94 a răspuns:

Răspunsul meu pentru tine, te înșeală.
Ceea ce face ea, este de fapt un fenomen psihologic care se numește proiecție. Partenerul/partenera care înșeală, proiectează asupra celuilalt, comportamentul lui.
Cel mai bun indiciu este faptul că nu vrea să o mai săruți, într-o relație normală, chestiile astea nu se întâmplă.
Încearcă să afli, ce are de împărțit cu tipa aia pe care o urăște, și vezi și tu cu cine umblă, etc.
Este irelevant, că vă cunoașteți de mult timp, și mai ales că ești tu prieten bun cu părinții ei. Dacă nu există rapoarte normale între voi, degeaba.
Dacă ai demnitate, părăsește-o fără nici o explicație.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Da-o incolo. Gaseste pe alta

| Jouliete a răspuns:

Probabil este geloasa daca te vede cu alte fete prin preajma, dar si faptul ca poate iși doreste sa va desparțiți si de aia adoptă acel comportament ca sa te desparti tu de ea, gen vrea sa te enerveze ca sa nu trebuiasca sa puna ea capat relatiei ca sa nu fi suparat ci sa inchei tu relatia; iar atunci cand te vede, te priveste cu silă, semn ca nu isi doreste sa te vada. Iar daca înainte acorda avea mai multa atentie in relatie, e o schimbare majora si sigur o deranjeaza ceva in relatia voastra. Cel mai bine ar fi sa stai la discutii serioase cu ea față in fața, sa o rogi sa va întâlniți si sa o întrebi ce o deranjeaza in relatia voastra si sa o întrebi si ce am scris eu (de asemenea ar mai putea exista un alt baiat de care sa ii placa si de aia te evita). Roag-o sa fie sincera si sa ai in vedere orice posibilitate, fiindca oamenii sunt foarte complecși si au multe motive si gânduri.

| BuffaloSoldier a răspuns:

Spune-i sa inceteze cu gelozia, pentru ca exagereaza foarte foarte mult. Daca nu intelege si continua, eu zic sa te desparti de ea, la fel cum am facut si eu in aceeasi situatie big grin Bro, nu poti sa mai suporti chiar atunci cand exagereaza in halul asta.

| Dorin93 a răspuns:

Vorbeste cu ea, intreab-o ce se intampla de se poarta asa. Nu e normal sa iti interzica sa vorbesti cu colegele. E clar ca relatia scartaie. Trebuie sa rezolvati problema, sa ajungeti la un consens.