| Twister09 a întrebat:

Salut, de ce toti prieteni mei o fac curvă pe fosta mea?
De exemplu ea stătea cu mine si vorbea cu altul si peste noaptea a luat decizia ca vrea sa ne despărțim ca nu mai are același sentimente si după a fost fix cu acel băiat care vorbea. Si ea trimis ceva poze cu ea dezbracata si ala a santajat-o si s-au despărțit, după ea a stat cu altul si ala a aflat de poze si s-a despărțit de ea.
Deci până la urmă cum zic prietenii mei e o curvă?

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au dreptate tu inca esti inchis prizonierul unei iubiri inexistente

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Corect, o curva este o persoana care practica prostitutia.
Dar la nivel de jignire, curva este orice persoana care incepe relatii usor, le schimba, nu ramane cu nimeni, si da peste cap aiurea pe oricine, pentru placere de moment. O persoana nehotarata si nesigura, mai exact. Fosta ta se regaseste.
Daca stia sa aiba aventuri fara sa dezamageasca pe nimeni, nu mai era considerata curva. Dar ea implica prea multa lume, si se face de rahat cu fiecare "relatie", de aia e jignita.

| Sofer a răspuns:

Dacă se linge cu unu cu altul și se arde pe acolo. Cum sa nu fie considerata curva. Cam aia e.

| Speranta12 a răspuns (pentru Sofer):

Ce? Baietii-s mai sfinti? Si baietii se combina cu nspe fete. Merg de la o intalnire la alta si serile zboara din pasarica-n pasarica.

| gabicoo a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta! Incepi să ne plictisești!
E fată mare! Sper că ai înțeles!winking

| alexalx1234 a răspuns:

E curva. Ca majoritatea

| Paul754880338 a răspuns:

Dar tu nu ai nici o vina? Te-ai comportat ok? Ai avut in vedere ce este si ce vrea ea? Orice reactie are o cauza. Desi e mai usor sa pui eticheta reactiei, este sigur mai folositor sa afli cauza. Macar pentru viitor. Inainte de a trage concluzia, peste ceva vreme, ca femeile sunt toate cu? ve si tu un inger celibatar. Gandeste-te si la asta!

| Michaeel a răspuns:

Daca zici ca se combina cu 3 baieti intr-o zi si m-ai trimitea poze dezbracata cam are comportament de curva.Dar n-ai ce face, nu mai sunt oamenii seriosi zilele astea, ori ca gasesti femei sau barbati usuratici.

| Speranta12 a răspuns (pentru Michaeel):

Ce? Baietii-s mai sfinti? Si baietii se combina cu nspe fete. Merg de la o intalnire la alta si serile zboara din pasarica in pasarica. Apoi se lauda in cluburi cate fete au ars.

| Michaeel a răspuns (pentru Speranta12):

Si fetele nu sunt asa? Recunosc ca baietii si mai ales barbatii au toti latura asta usuratica, de asta nici nu prea sunt capabili sa tina o relatie in care sa fie fideli, nu mai e ca pe vremuri.Dar din moment ce sunt copile de 14 ani ce isi arata ''formele de minora si de adolescenta in floarea pubertatii'', c*rve ce fac pacatul prostitutiei si sunt unele care se culca cu barbati insurati, nici ele nu sunt mai cu mot.Nimeni nu este un sfant, oamenii pacatuiesc si la un moment dat toate se intorc in potriva lor.

| Speranta12 a răspuns (pentru Michaeel):

Si barbatii se comporta ca c$rvele. Iar femeile au primit denumirea de c$r%e din cauza barbatilor prea frustrati ca au fost parasiti. Cand de fapt isi dau si ei seama ca nici cu 100 de pasarici nu s-ar satura in viata asta. Si ce spun stiu sigur dintr-un caz concret!

| Michaeel a răspuns (pentru Speranta12):

Am zis eu ca nu? Mai citeste odata.

| Speranta12 a răspuns (pentru Michaeel):

Doar am mai subliniat o data sa nu vada unii numai o parte a povestii.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima163333 a răspuns:

Da,este curva.
O fata normala si cu bun simt nu se linge cu toti prin baruri.
Mai bine ca v-ati despartit, astfel de femei nu merita un barbat bun.

| Neymarjrfive a răspuns (pentru Anonima163333):

Georgiana nu prea ești tu asa inteligenta de felul tău. Asta înseamnă pentru tine o fata normala cu bun simt? Sa respecte regulile fără Sens dictate de societate? fata de genul este chiar de apreciat, este o femeie adevărata. de ce? își respecta sexualitatea și face sex cu cei de care este atrasa, când are chef și cu cine are chef. Sexul este ceva normal. Dacă tie nu ți-o trage nimeni asta nu înseamnă că cele care fac sex sunt cu*ve. Din cauza mentalitatii de genul ca a ta suntem o tara înapoiata vai de mama ei ca va treziți voi unii deștepți sa spuneți cum trebuie sa fie o fata adevărată.

| Anonima163333 a răspuns (pentru Neymarjrfive):

Am 13 ani,cine naiba sa mi-o traga? Nu ma cunosti,de ce naiba iti dai cu presupusul despre mine? Stii cum arat,cum ma comport,cum gandesc?
Nu mi se pare ok ca o fata sa umble cu toti, este parerea mea si nimeni nu mi-o poate schimba.
In legatura cu inteligenta, nici pe tine nu prea te duce "capatana", n-ai invatat ca opiniile sunt proprii si nu exista opinii "false"?
Hai, pa!

| Neymarjrfive a răspuns (pentru Anonima163333):

Pai draga mea, spune ca nu ești de acord nu judeca aiurea catalogand persoanele de genul,, cu**e''. Cu**va ești atunci când ceri bani după sex sa îți intre bine în căpușorul ala mic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Neymarjrfive):

Băi diatrusule, belește ochii aici.

https://dexonline.ro/definitie/curv%C4%83

| Neymarjrfive a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma interesează ce zice societatea man, poti sa te ștergi la fund cu dex-ul ala care aduce explicația la termenul asta într - un context religios. EGAL CU 0

| ValentinGabi a răspuns:

Da este o curvă dacă tot schimbă atâția bărbați. dacă mai trimite si poze nud la băieți care de-abia sau cunoscut e clar.

| Mihaela2023 a răspuns:

Foarte urât din partea prietenilor tai!
dacă o fată are mai mulți iubiți asta nu înseamnă că e curvă, în ziua de azi majoritatea caută o relație perfectă și dacă nu găsesc ies de mai multe ori
E o diferență, curvă înseamnă prostituată.

| Neymarjrfive a răspuns:

Sa va între bine în cap diatrusilor, femeia e curva atunci când îți cere bani după o partida de sex. Dacă nu ai știut tu sa menții atracția în relație nu e de vina fata ca are multe opțiune, boule

| Speranta12 a răspuns (pentru Neymarjrfive):

Exact! Barbatii atribuie gresit si gratuit cuvantul de crva femeilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Neymarjrfive):

Da, diatrusilor. Cum va permiteti sa o faceti curva daca nu a cerut bani? Daca el nu a stiut sa o sature cu pulicilină câtă îi trebuie ce vina are ea? Doar are multe optiune! Ea e divă, nu va urcati voi la nasul ei, natarailor!

| Drimmero a răspuns (pentru Neymarjrfive):

Zise asta 'NeymarJR5', idolul plozilor.

E o fata ce merita respectul tuturor, astia care o judeca sunt nesimtiti, las-o dracu de treaba de misogini porci.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Neymarjrfive):

Imi pare rau sa te contrazic, dar aia e pr0stituata. Bine, in mod normal ar trebui sa negociezi totul INAINTE si nu dupa. Cea care iti cere dupa nu e c*&a, e proasta.winking
@10011893: Hăhăhă. Auzi la el, pacatul prostitutiei. Bah, multe dintre alea pun o piine pe masa. Dai un ban, primesti ce platesti. Platesti de o m*&e, dai o ****, vrei sa o spargi la ochiul maro, platesti corespunzator. Cu adevarat pacatosi si cei mai nenorociti sunt aia care iti vind promisiuni de iertare divina si alte elucubratii.
>> Ca sa raspund la subiect, domshoara descrisa in intrebare as zice ca e prostuta. Naiva. E in perioada in care isi exploreaza sexualitatea si fiindca probabil e de o varsta adolescentina se focuseaza mai mult pe cantitate, fiindca e cam greu sa gaseasca calitate in conditiile date. Aia cu care se combina considera ca au mai adaugat o p*&da la palmares, ea are impresia ca a cistigat experienta.