| Scharfschütze666 a întrebat:

Salut, deci prietena mea cu care am 2 luni, este foarte suparata de moartea celui mai bun prieten al ei (el a murit la inceputul anului, pe timpul acela eu nu eram cu ea), nu stiu cum sa o ajut, am vrut sa vb cu ea despre asta dar a zis ca prefera sa nu vorbeasca, mereu cand atingem subiectul devine trista.
Nu stiu multe detalii despre cine a fost sau cun a murit acel prieten, nici nu stiu cun sa fac sa o ajut in vreun fel sa treaca peste, nu am trait ceva de genu am nevoie de sfaturi.
Gen astazi trebuia sa ne vedem dar datorita supararii ei m-a rugat sa nu mai gin azi la ea. Ce sa fac, vreau sa o ajut dar nu vreau sa inrautatesc situatia...

Răspuns Câştigător
| lelia00 a răspuns:

Trebuie sa o intelegi. Durerea ei insa nu va disparea niciodata, stiu din propria experienta. Dar, tu trebuie sa fi mereu alaturi de ea si sa incerci sa vorbesti cu ea dar sa nu ii reprosezi niciodata faptul ca tinea la el mai mult decat la tine. Asta e absurd. Doar sa fi alaturi de ea, scoate o in oras, distreaz o. Fa o sa sa simta in viata. Fa o sa se simta iubita.

| Scharfschütze666 explică (pentru lelia00):

Ai dreptate, si nu nu ii reprosez ca tinea la el mai mult ca mine, dar nu stiu daca sa vorbesc cu ea despre el sau nu, ea nu vrea, cica ii este mai bine asa. Ultina oara m-a rugat sa nu mai intreb ca e ok si va fi bine nu e nevoie sa imi fac griji. Azi voiam sa vin pe la ea cu niste flori e o idee buna?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

din păcate timpul nu vindecă, timpul doar trece. ai răbdare cu ea, fii alături chiar dacă nu vrea. încearcă să ieși cât mai mult cu ea și să faceți lucruri care îi plac, așa nu va mai avea timp să fie tristă. tot ce are nevoie din partea ta e să îi fii alături. cu timpul o să fie mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scoti la capat comunicand cu ea. Enerveaza-te si arata-i ca te-ai saturat sa o vezi asa. A trecut mult timp de atunci, explica-i ca ala nu se mai intoarce si daca mai jeleste atat o trimiti la dq langa el. De ce a mai intrat intr-o relatie cu tine daca nu e capabila... las-o frate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii langa ea dar nu uita de tine. e frumos sa ai grija de ea dar intr-un cuplu sunt 2 persoane, sunt probleme ambelor persoane nu doar al uneia. nu poate continua asa la infinit