| anonim_4396 a întrebat:

Eu si cu prietenul meu vrem sa mergem in oras sa ne distram putin timp la Starnet dar cum as putea sa o conving pe mama mea sa ne lase?

8 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Du-te baiatule in aer liber, nu sta inchis ca un animal!

| gocops a răspuns:

Ii zici ca daca nu te lasa te duci si fumezi iarba la coltul blocului

| az123 a răspuns:

Atunci poate ar trebui sa te gindesti daca merita sa iesi, pot fi multe consecinte, dintre care si reputatie patata.
http://www.jw.org/......a-distrez/

| strike118 a răspuns (pentru az123):

Nu era vorba de nicio petrecere, ci doar o iesire mica in 2, dar ultimele sfaturi chiar m-au ajutat. Mersi! happy

| az123 a răspuns (pentru strike118):

Cu placere si ma bucur daca ai gesit ceva de ajutor, numai bune pe mai departe

| CameliaBrown a răspuns:

Spune-i mamei tale că totul va fi ok și că nu o să o faci nimic care să te facă pe tine sau pe ea de râs. Poți să îi spui să îți facă încredere că vei fii cuminte. Nu prea știu care-ți este sexul și ce vârstă ai, dar poți încerca cu '' replicile '' acestea să-ți convingi mama.

| strike118 a răspuns (pentru CameliaBrown):

14 ani, M

| CameliaBrown a răspuns (pentru strike118):

Promite-i mamei tale ca nu ai sa faci nimic prostesc si ca vii devreme acasa. Asa, poate te va lasa.