| Paincr a întrebat:

Salut eu stau cu tata intr-o locuinta care suntem restantieri si avem un chirias care sta mananca ca un porc doarme si e si el restantier de fiecare data cand mananc vine el si face gesturi de imi vine sai arunc mancarea in fata se scarpina in cap sa ii cada matreata peste mancarea mea se scarpina in ureche cand is eu la masa si tata ma tot pedepseste ca nu mananc va rog ce sa fac? dau Funda vot orice

9 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

@Rosinata In cazul asta cu sinceritatea nu faci nimic, boschetaru asta e un imputit, n-are nicio mama si nu intelege. I se rupe de vorbele unui copil.
Nu stiu de ce taicatu nu ia atitudine... nasoala situatie ai.

| MihaCool99 a răspuns:

Incearca sa il eviti cat mai mult si sa nu-l bagi in seama.Asteapta daca poti, sa mananci mai tarziu si spune-i ca nu ti-e foame sau mai probabil ar fi sa dicuti cu tatal tau sa rezolve lucrurile. fundita? plz

| carla_6786 a răspuns:

Pai vorbeste cu tatal tau! sa vezi ce spune si el... eu asa as face in locult tau. vot sau funda te roog puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| kareina a răspuns:

Mananca inainte sa vina acasa chiriasul, ca sa nu mai ai probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O convorbire extrem de sincera cu toti cei implicati. Spui exact tuturor ce te deranjeaza fara menajamente si cautati toti un anumit drum spre intelegere.A te feri, a-ti cauta alt loc in care sa maninci inseamna a te da la o parte din fata problemei si nu vad nici o rezolvare.

| XxXMetin2GxMestarXxX a răspuns:

Iti zic eu nu avea traba cu el nu-l baga in sema ca dacal bagi in sema se crede sefu casei si atunci sa vezi funda?

| samy_6843 a răspuns:

Buna in primul rand vreau sa te intreb cati ani ai? vreau sa iti spun ca si eu am trecut cam prin asa ceva. in primul rand cred ca trebuie sa fii mai decisiva, sa nu iti schimbi cuvantul, sa fii mai hotarata pe ceia ce spui, si sa fii putin mai severa. Daca faci tu mancare pentru el, iti recomand sa incerci sa vorbesti cu el putin si daca vezi ca nu vrea sa inteleaga, sa te porti mai severa cu el. Si de fiecare data cand il intalnesti nu ii mai da interes sau sa incerci sa il faci sa se descurajeze si sa plece.Iar daca ai o varsta de pana la 16 ani incearca sa vorbesti cu tatal tau sa ii explici ca nu mai poti suporta deoarece el este rau educat sau isi bate joc de tine. Incearca sa ii explici tatalui tau ca iti trebuie mai mult ajutor tie decat strainului deoarece esti in nevoie si ce esti fata lui. sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos si sa te ajute sau sa te incurajeze macar catdecat. Succes si mult noroc. sa fii iubita

| alexutza_9866 a răspuns:

Sall...parerea mea este sa nu il bagi in seama, ignoral.cand vezi ca face asta cheama-l pe tatal tau si arata-i ce face.parerea mea...