| Vlad7895 a întrebat:

Salut, recent am fost în vacanta la mare pe un vapor. Am fost eu, fratele meu vitreg și încă trei fete. Le chema: Laura, Ioana și Andreea. Eu sunt îndrăgostit mort după Ioana iar fratele meu vitreg, Luca este împreună cu Laura. Eu și Laura suntem prieteni (DOAR PRIETENI). La un moment dat eu și cu Laura vorbeam despre ceva și vine Luca bine dispus de afară. Cum ma vede pe mine și pe Laura stand de vorba se încrunta și pleacă. Toată vacanta Luca nu prea a vorbit cu mine. După ce am venit din vacanță Andreea și Ioana au mai stat o noapte la mine și la Luca acasă. Ne-am uitat toți patru la un film. Eu în acea seara înainte de film i-am spus lui Luca ca as vrea sa o întreb pe Ioana dacă vrea sa fie împreună cu mine... El a zis ok. Când am mers toți în sufragerie și am început sa ne uitam la film, Luca făcea tot posibilul sa stea lângă Ioana pe canapea iar eu la margine. La un moment dat Ioana nu avea o perna la canapea asa ca a adormit pe umărul lui Luca. A doua zi am aflat ca Ioana se va muta din tara și nu voi mai putea sa o mai vad iar Luca era foarte bucuros ca a reușit sa îmi strice toate planurile aseară. Eu totuși am o poza cu Ioana dormind pe umărul lui Luca și am și o filmare. Sa ii trimit Laurei filmarea și poza? Nu știu ce sa fac. Astăzi am stat toată ziua și am ascultat muzica singur în camera și sunt foarte trist.

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Nu i-o trimite Laurei. Pe Ioana o poti intreba si asa, desi nu mai are acelasi efect, ii poti trimite un mesaj sau o poti suna pe apel video (ai grija la fusul orar al tarii in care a plecat ea), urmand sa stabiliti ce sa faceti. Daca vreti ambii sa fiti impreuna sigur gasiti voi o cale happy. Fratele tau cred ca a fost gelos pe episodul cu tine si Laura (desi nu vad de ce), eu as spune insa sa nu ii trimiti filmarea / filmuletul. Vor aparea conflicte, iar Ioana nu a avut nicio vina (bine, nu e ok ca a adormit pe fratele tau, insa nu a facut-o intentionat din cate am inteles).

| Vlad7895 explică (pentru isemilia):

Mersi de sfat. Am sa șterg filmulețul și poza... Iar cu Ioana nu cred ca mai am nici o șansă deoarece s-a mutat în America din cauza ca tatăl ei a găsit un loc de munca foarte bun acolo. Chiar dacă as vorbi cu ea pe apel video și ar accepta este cam departe și nu as putea sa ma întâlnesc cu ea foarte des.

| isemilia a răspuns (pentru Vlad7895):

Poti incerca, macar sa nu te mai gandesti la asta si sa inchei capitolul definitiv. Iese ceva bine, daca nu macar ai incercat, insa e doar alegerea ta daca vrei sa o faci. Puteti pastra legatura si altfel, insa tu stii ce e cel mai bine pentru tine, nu altcineva.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Draguta povestea. Ai imaginatie.