| robert1998 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor, cum sa imi impac parintii pe care i-am suparat rau de tot cu o seara ianinte pe tema bautului si fumatului, sa le fac un cadou, dca incerc sa vorbesc cu ei probabil nu o sa vrea. Astept raspuns multumesc.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cadourile nu ii impaca niciodata pe parinti. Sunt convinsa ca daca iti incepi discursul cu : va rog frumos sa ma iertati, am facut ceva rau, imi pare rau si promit ca din ziua de azi am sa-mi repar greseala, te vor asculta.

| grab a răspuns:

Daca tot esti in vacanta si stai acasa cand parintii sunt la munca, cheama-ti un tovaras si faceti curat in casa bec, luna, temeinic in toate ungherele. Apoi cumpara o floare de apartament pentru mama ta si un Merlot pentru tatal tau daca tot tii la cadouri mortis.

Altfel cu plangareli si lamentari nu prea ajungi departe, faptele conteaza si au cel mai mare impact. Si nu doar in cazul de fata, in general in viata, cu femeile cu jobul, cu anturajul, cu ce vrei tu!

Pe viitor ai grija ca viciile sa ramana chestii de club asa, mai rarut ca-i mai dragut, altfel ajungi de joasa speta in ochii celor din jur si scazi in credibilitate "dix soixante quatre vingt cent centimeters, gheata la mal!"

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine incearca sa fii cuminte si sa ii asculti cateva zile. Fa si tu curat prin casa, una alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere-ti iertare, dar sincer! happy Spune-le ca au dreptate (pentru ca au) si ca te-ai comportat nefiresc. Ei nu iti vor raul, dimpotriva.happy
Cadourile nu au niciun rezultat, deci renunta la ideea asta.
Fii foarte cuminte, ajuta-i la treburi si dovedeste-el ca iti pare rau.happy
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te lasi de baut si fumat.

| andru10best a răspuns:

Scrie-le o scrisoare sincera in care le explici ca stii ca ai gresit si ca esti varza si ca vrei sa te indrepti si sa ii asculti sau fa-le o filmare cu toate astea. O sa mearga garantat.

| NarutoSasuke46 a răspuns:

Incearca sa vorbeti cu ei, aranjeaza si tu un discurs emotionant cu tema Am grestit si-mi pare rau, pe viitor nu o sa se mai repete (greseala). Daca le vei face un cadou s-ar putea sa-si faca o idee gresita.P.S. bautura si fumatul nu te ajuta cu nimic, tot ce face este sa te omoare incetu cu incetu.

| lavi14 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu ei, spune-le ca daca le pasa de tine te asculta