| iReallyHateMyLife a întrebat:

Am o intrebare si sper ca o sa ma ajutati. Care e scopul vietii daca nimeni nu te iubeste si toti isi bat joc de tine.

Răspuns Câştigător
| marypitikut12 a răspuns:

Buna! In primul rand vreau sa iti spun ca este imposibil sa nu te iubeasca nimeni.Toti avem uneori senzatia ca nimeni nu ne iubeste si ca suntem bataia de joc a celorlalti, insa aceasta este doar o senzatie! Dupa numele tau de utilizator imi dau seama ca nu iti iubesti viata deloc.Cand cineva isi bate joc de tine, tu incearca sa iti pui zambetul pe buze, astfel cel ce te-a batjocorit isi va da seama ca nu te afecteaza ce ti-a facut si ca esti o persoana puternica!

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
"Un sut in spate/3 pasi in fata si alte usi deschise".
Asa ca, bnu este loc pentru descurajare, din contra, trebuie sa te imbarbatezi si se demonstrezi ca poti si ca nimeni si nimic nu te doboara!
Prietenii vin si pleaca, tu vei ramane atat timp cat iti este soarta pe acest pamant!
O seara buna happy

| Costellino a răspuns:

Scopul omului pe pamant este sa isi pregateasca locul pe care il merita pe lumea cealalta. Niciodata nu esti singur.Pe umarul drept ai mereu pe ingerul pazitor care ti-a fost dat la Sfantul Botez daca esti crestin ortodox.
Ce este cel mai de pret? Ceea ce ochiul nu a vazut, urechea nu a auzit si la inima omului nu s-a suit aceasta este cel mai de pret.
Cautati imparatia cerurilor si toate celelalte vi se vor da voua.

| Doub a răspuns:

Să te distrezi şi să te bucuri de orice moment, folk yeah.

| Lawliet14 a răspuns:

Http://www.telefonulcopilului.ro/

Scopul vietii e sa-ti respecti viata data de Dumnezeu si atunci cand simti ca nu mai poti sa mergi mai departe! Iar daca esti depresiv/a, atunci sa apelezi la ajutor specializat adica psiholog.

| Deaad a răspuns:

Inseamna ca tu ai o problema.
Scopul este sa o traiesti.
Daca nu esti in stare, iti doresc sa te apuce depresia si sa te sinucizi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi nu-l stim pana nu-l atingem.Si atunci nu se va incheia viata, fiindca probabil inca multe depind de noi.deci ....rabdare.Iti vei sti rostul, cand iti vei juca rolul.

| Mindilica a răspuns:

Constatari in genul celei,, nimeni nu te iubeste,, sau,, toti isi bat joc de tine,, sunt dovezi ca nu ai incredere in tine, ca nu te valorifici. Scopul vietii noastre ni-l atingem muncind ca sa avem o profesie, familie, copii. Fericirea vine ca o compensare a efortului pe care il depunem ca sa ne realizam in viata.

| Darksiade a răspuns:

Nimeni nu moare singur. Vezi ce faci.winking